Podążaj za nami

W Polsce może być alpejsko!

Newsy

W Polsce może być alpejsko!

Jeszcze kilka lat temu narciarze i snowboardziści marzący o szusowaniu na naprawdę wysokiej jakości trasach, musieli wybierać oferty z Austrii, Włoch, czy też Francji. Firma Tatry Mountain Resorts (TMR) stworzyła dla tego wyboru alternatywę i rozwinęła ośrodki na Słowacji, a teraz zamierza zrobić to również w Polsce.

Jasna Chopok i Tatrzańska Łomnica to dwa najlepsze ośrodki za naszą południową granicą. Poczynione tam inwestycje pochłonęły już około 100 milionów euro, ale efekt zapiera dech w piersi. Przepustowość wyciągów w pierwszym z nich wynosi ponad 25 tysięcy osób na godzinę, natomiast w Tatrach Wysokich jest to ponad 21 tysięcy. Przed sezonem 2011/2012 oddano do użytku następne kolejki. Przy Chopoku goście mogą zatem skorzystać łącznie z 24 wyciągów.

Natomiast w Tatrzańskiej Łomnicy pod koniec grudnia uruchomiona zostanie 8 – osobowa kanapa z systemem Kidstop, który zwiększa bezpieczeństwo dzieci, wjeżdżających z rodzicami na stok. Tym samym liczba wyciągów w Tatrach Wysokich zwiększy się do 20. Przy okazji udostępniona tam zostanie nowa trasa o długości 2,7 km na Bukowej Górze. Ogólna długość tras o różnym stopniu trudności w ośrodkach, na których można szusować wynosi już prawie 60 kilometrów!

Tatry Mountain Resorts, które ma bogate doświadczenie w pracy na terenie parków narodowych, już zapowiedziało inwestycje poza Słowacją, a głównym celem jest Polska. Firma niedawno wyraziła chęć przystąpienia do przetargu na sprzedaż Polskich Kolei Linowych, do których należą m.in. kolejki na Kasprowy Wierch i Gubałówkę.

Miłośnicy białego szaleństwa zatem w perspektywie kilku najbliższych lat również i w Polsce będą mogli korzystać z ośrodków o prawdziwie alpejskim standardzie. Te istniejące na Słowacji są wzorem. Przyjeżdżają tam całe rodziny, wymagający użytkownicy i freeriderzy z całej Europy. Nic dziwnego, iż wielu narciarzy z naszego kraju udając się tam po raz pierwszy, chce po prostu przekonać się jak mogą wyglądać planowane inwestycje po polskiej stronie.

Tatry Mountain Resorts jest największym inwestorem w regionie Tatr i jednocześnie największym operatorem turystycznym na Słowacji. Firma jest właścicielem ośrodków narciarskich i hoteli w Tatrach Niskich i Tatrach Wysokich. Jej oferta obejmuje hotele Jasna i Wellness Hotel Grand Jasna oraz Grandhotel Praha Tatrzańska Łomnica, Stary Smokowiec i Grandhotel FIS Strbske Pleso. Zarządza także hotelem Srdiecko, Liptov Ski&Fun Zahradky i Bungalowami.

TMR zainwestowało do tej pory około 100 milionów euro w rozwój ośrodków i planuje kolejne 56 milionów euro w najbliższych latach. Ostatnią inwestycją jest Tatralandia. Jest to największy słowacki park z basenami termalnymi, otwarty przez cały rok. Goście oprócz wodnego relaksu mogą tam skorzystać z oferty rozrywki w stylu Dzikiego Zachodu w Western City, a także z zakwaterowania w domkach i apartamentach Holiday Village Tatralandia.

Szczegóły na http://tmr.sk

 

pkl_1

 

pkl_2

 

pkl_3

 

pkl_4

 

Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Newsy

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry