Podążaj za nami

Śnieżne nowości na Słowacji!

Newsy

Śnieżne nowości na Słowacji!

Start Sezonu – Nowa Era Tatr

Już teraz wiadomo, że będzie to sezon wyjątkowy. Przed nadchodzącą zimą Słowacy zainwestowali w rozwój infrastruktury turystycznej w Tatrach ponad 44 mln euro.

Rewolucja na Chopoku

To będzie dla nas prawdziwa rewolucja – mówił Frantisek Soltis, dyrektor handlowy TMR.

Tak też mówi się o inwestycjach na Chopoku – nowa kolejka gondolowapołączy północny i południowy stok największego ośrodka narciarskiego na Słowacji Jasna w Niskich Tatrach (www.jasna.sk ).

Inauguracja FUNITELA odbyła się dnia 1 grudnia podczas Winter Music Opening.

Kolejka musi spełniać specjalne normy, bo w górnych partiach północnego stoku często wieją bardzo silne wiatry. Dlatego Funitel ma dwie liny nośne.

Narciarzy na górę będą wozić 22 wagoniki, a każdy z nich może przewieźć 24 osoby. Górna stacja gondoli Funitel połączy się z kolejką z Kosodreviny.

W ten sposób na Chopoku dla potrzeb amatorów białego szaleństwa zostanie przekazany system trzech luksusowych kolejek (dwóch gondoli oraz kolejki szynowej), oraz nowy system naśnieżania aż po sam szczyt góry.

Wszystkie parkingi w ośrodku Chopok Północ i Chopok Południe, którymi zarządza spółka TMR są bezpłatne. Z głównego parkingu Pavčina Lehota oraz Lúčky będzie kursował bezpłatny transport wahadłowy – dokładne informacje podane będą na stronie internetowej ośrodka (www.jasna.sk).

Nowości przygotowano też w Tatralandii. Tam nastąpi otwarcie kolejnej części Tropical Paradise, z tropikalną florą i stabilnym klimatem około 30 stopni, z możliwością nurkowania, oglądania podwodnego świata koralowców gdzie pod przezroczystym dachem, w cieniu palm będzie się można opalać nawet w środku zimy.

Superskipass na 117 km tras narciarskich

Słowacy kolejną niespodziankę przygotowali też na Tatrzańskiej Łomnicy – narciarze będą mogli wjechać do góry nowym wyciągiem krzesełkowym i spróbować nowej trasy.

Specjalna oferta została przygotowana też pod kątem noclegów. W całym regionie Tatra przygotowane są specjalne pakiety dla osób posiadających skipassy, nawet do 30 proc. dlakorzystającycxh z regionalnech kart rabatowowych Liptov Region Card i Tatry Card

Dodatkowym atutem dla narciarzy będzie też wspólny skipass dla słowackiego regionu narciarskiego – dodaje Fero Soltis. – Tak zwany Slovakia Super Skipass – (http://superskipas.sk) to sezonowy karnet ważny w ośrodkach Tatranská Lomnica, Starý Smokovec, Štrbské Pleso, Donovaly, Veľká Rača, Ružomberok, Vrátna oraz w największym ośrodku narciarskim na Słowacji, w Jasnej w Tatrach Niskich.

Ponad 117 km tras narciarskich na jeden skipass jest unikatem.

Więcej informacji:

http://prezi.com/exvajqvizrd6/start-zimy-2012-2013-nowa-era-tatr/

jasna_chopok_zahradky kolejka_otwarcie plakat_multikino

Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Newsy

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry