Podążaj za nami

Sprzęt

Volkl 2017

W kolekcji Volkl’a na sezon 2017 nie pojawiają się żadne nowe modele damskich desek. Jednak nie zmienia to faktu, że te które są, jak zwykle zaskakują ciekawą grafiką i designem. Właściwości techniczne jak zawsze na najwyższym poziomie. Cenowo powiedzmy, że średnia półka.

Deski snowboardowe

Pierwsza deska – Voelkl Flavor – model, który powtarza się od kilku sezonów. Volkl Flavor w nowej odsłonie to wszechstronna deska dla dziewczyn które ciągle doskonalą swoje umiejętności snowboardowe i to zarówno na trasie jak i w parku. To wybaczająca błędy deska o sporych możliwościach. Specyficzny damski, wąski kształt z długą krawędzią efektywną, pozwala na szybką jazdę z krawędzi na krawędź i dobre trzymanie na lodzie. Średni flex, wybaczająca geometria są pomocne gdy wjeżdżasz do parku. Rdzeń drewniany jest tu obudowany z obu stron potrójnym splotem włókien szklanych Triaxial. Deska dzięki temu jest mocniejsza, bardziej sprężysta a jednocześnie cieńsza, co skutecznie obniża jej wagę.

flavor-2017

Kolejny model – Volkl Disturbia – deska zdecydowanie uwielbiana przez dziewczyny zarówno początkujące jak i bardzo dobrze jeżdżące. Jest to deska dla dziewczyn które chcą się podszkolić, jeździć lepiej, skakać wyżej. Disturbia znakomicie sprawdza się jako druga deska, czyli gdy stary sprzęt zaczyna ograniczać, blokować postęp. Bardzo dobra opcja do nauki bardziej zaawansowanych technik, jak skręty cięte z pracą góra/dół, lądowania tricków czy buttering.

disturbia-2017

Volkl Breeze to z kolei wszechstronna deska o umiarkowanym flexie dla dziewczyn które pierwsze kroki na desce mają już za sobą, co nie oznacza że początkujące riderki nie poradzą sobie na tej desce. To deska na której będziesz mogła doskonalić technikę jazdy, od czasu do czasu wyskoczyć poza trasy czy wjechać do parku i spróbować swoich sił na skoczniach czy przeszkodach. Breeze to deska która pozostanie z Tobą na dłużej niż jeden sezon!

breeze-2017

Volkl Savvy – najwyższy model z damskiej kolekcji – to ulubiona deska damskiego teamu Volkla, która co roku jest doskonalona przy ścisłej współpracy riderek z konstruktorami. Nie ma znaczenia czy szalejesz na stoku, w parku czy poza trasami – ta deska zmienia cały stok w jeden wielki park rozrywki. Nowy model wygięty jest w profil cambera, zapewnia więc desce znakomitą trakcję i stabilność na dużej prędkości. Delikatnie uniesione końce deski powodują skrócenie długości kontaktowej, co sprawia, że jadąc na płaskiej desce masz więcej luzu, deska łatwiej się ślizga. Masz więcej kontroli na małej prędkości, skręty ślizgowe są łatwiejsze i szybsze. Gładki camber pozwala na precyzyjną kontrolę deski, dociążenie deski nawet gdy stok jest lodową górą. Nowa geometria nosea to nasz najnowszy wynalazek – dłuższa krawędź efektywna sprawi, że ostra jazda na krawędzi przyniesie jeszcze więcej radości.

savvy-2017

Damskie deski znajdziecie w http://proboarder.pl/deski-snowboardowe

Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Sprzęt

 • Sprzęt

  Damskie deski Raven 2018

  Dodała

  W damskiej kolekcji Raven Snowboards na sezon 2017/2018 pojawił się jeden całkiem nowy model – Laura....

 • Sprzęt

  Bataleon 2017

  Dodała

  Damska kolekcja Bataleon Snowboards na sezon 2016/2017 obejmuje pięć modeli. Oczywiście jak co roku, każda deska...

 • Sprzęt

  Pathron 2017

  Dodała

  Nareszcie w kolekcji snowboardowej marki Pathron pojawiła się jedna damska pozycja. I podobnie jak deski męskie,...

 • Sprzęt

  Raven 2017

  Dodała

  Damska część kolekcji Raven Snowboards na sezon 2016/2017 przedstawia się bardzo ciekawie. Ogólnie deski Raven z...

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry