Podążaj za nami

Sprzęt

Bataleon 2017

Damska kolekcja Bataleon Snowboards na sezon 2016/2017 obejmuje pięć modeli. Oczywiście jak co roku, każda deska ma niesamowitą grafikę, inną niż deski innych firm. Oczywiście zewnętrzny design nie jest jedynym atutem desek Bataleon. Również konstrukcyjnie i technologicznie przewyższają wiele pozostałych damskich desek snowboardowych.

Wybrane modele z nowej kolekcji Bataleon znajdziecie w sklepie http://proboarder.pl/deski-snowboardowe

 

Bataleon Feelbetter 2017

Pierwsza pozycja to Bataleon Feelbetter 2017. Ta deska jest świetnie wyważona konstrukcyjnie – mamy tutaj połączenie twardego i miękkiego drewna w rdzeniu. Nadaje to desce giętkości. Dzięki temu nie potrzeba aż tak dużego wysiłku aby poczuć niesamowitą przyjemność z jazdy. Feelbetter doskonale trzyma na krawędziach, więc można tej desce zaufać w 100% nawet przy dużej prędkości.

feel-better

Bataleon Push-Up 2017

Kolejna deska to uwielbiany przez dziewczyny Push-Up. Średni flex i bardziej wyraźny camber sprawiają, że jest to najsztywniejsza deska w damskiej kolekcji Bataleona i nadają jej bardzo reaktywny charakter. Ma też bardziej wąski odcinek centerbase dla szybszego przechodzenia z krawędzi na krawędź i ciaśniejszych skrętów. Krawędzie PUSH UP (LIGHTNING EDGES) są cieńsze i lżejsze co zapewnia lepsze „czucie” przy skręcaniu. Dwadzieścia dwa inserty rozmieszczone blisko siebie pozwalają na optymalne dopasowanie rozstawu wiązań. Tłoczony ślizg, który z łatwością można naprawić wypełniając powstałe rysy powoduje, że z deską PUSH UP można się czuć komfort przy każdej formie Freestyle od parku po street. Odpowiedni flex pozwala na idealną zabawę na railach, na trasie oraz w puchu. PUSH UP jest przeznaczona dla pań, które generalnie lubią jeździć. Idealna do cruisingu z przyjaciółmi, jeżdżenia w parku i na railach. Ta deska sprawdzi się też w puchu. Na tej desce z całą pewnością można się poczuć stabilnie i bezpiecznie i czerpać ogromną przyjemność z jazdy.

push-up

Bataleon Distortia 2017

Bataleon Distortia z kolei to deska dla pań, które żyją snowparkami. Jest to prawdziwy twin z średnim flexem i profilem Twin 3BT, dający mu szeroki centerbase, który jest stabilny przy jibbach, pressach, lądowaniu i jeździe. Jest zbudowana z rdzenia (CORE-CORE), który jest stworzony z drewna topoli oraz dwóch pasków drewna hardwood idących wzdłuż deski poprzez inserty. Taka budowa rdzenia daje umocnienie, głównie przy insertach, jednocześnie dając dodatkową energię do POPa. DISTORTIA jest nieco bardziej miękka od wiązań do nosa i taila niż po środku. Dzięki temu wyciskanie press’ów jest bardzo proste, deska ma dużego pop’a a twardszy rdzeń między wiązaniami daje stabilność przy większych prędkościach.

distortia

Bataleon She-W 2017

Następną propozycją Bataloena na sezon 2016/17 jest model She-W. Jest to deska dla tych z Was, które zdecydowanie wolą pośmigać w parku, zamiast spędzać czas na zakupach 😛 Jest to młodsza siostra popularnego męskiego modelu GlobalWarmer. Włókna węglowe pod wiązaniami dają dużego popa i ułatwiają utrzymanie kontroli nad deską nawet przy dużych prędkościach. Jednocześnie deska nie traci na miękkości. Tu również jest zastosowany rdzeń ReactorCore, w którym znajdują się podłużnice z drewna bukowego. Wszystko zapakowane w kształcie Park 3BT.

she-w

Bataleon Love Powder 2017

I wreszcie ostatnia deska – Bataleon Love Powder. Jak sama nazwa wskazuje, deska dla miłośniczek freeridu. Cały dzień w puchu, głębokie skręty czy trudne warunki – dzięki desce o takim kształcie to wszystko jest po prostu łatwiejsze. Jej profil setback i duży nose gwarantują pływanie i szybkie skręty w puchu. Natomiast zastosowanie twardego drewna wzdłuż ścian bocznych i profilu Pow 3BT zapewnia niesamowite doznania kiedy stoki pokryją się białym puchem.

bataleon-love-powder-2017

Czytaj dalej
To może cię zainteresować...
Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Sprzęt

 • Sprzęt

  Damskie deski Raven 2018

  Dodała

  W damskiej kolekcji Raven Snowboards na sezon 2017/2018 pojawił się jeden całkiem nowy model – Laura....

 • Sprzęt

  Pathron 2017

  Dodała

  Nareszcie w kolekcji snowboardowej marki Pathron pojawiła się jedna damska pozycja. I podobnie jak deski męskie,...

 • Sprzęt

  Volkl 2017

  Dodała

  W kolekcji Volkl’a na sezon 2017 nie pojawiają się żadne nowe modele damskich desek. Jednak nie...

 • Sprzęt

  Raven 2017

  Dodała

  Damska część kolekcji Raven Snowboards na sezon 2016/2017 przedstawia się bardzo ciekawie. Ogólnie deski Raven z...

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry