Podążaj za nami

Red Bull Zjazd na Krechę już w najbliższy weekend!

Newsy

Red Bull Zjazd na Krechę już w najbliższy weekend!

Ponad 600 osób zgłosiło się do udziału w nadchodzących zawodach Red Bull Zjazd na Krechę!

7 lutego na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem amatorzy i profesjonaliści będą rywalizować o uczestnictwo w finalnym starciu przewidzianym na 8 lutego na Kasprowym Wierchu. Zawodnicy będą mieli do pokonania ponad 5-kilometrową trasę z Kasprowego aż do Kuźnic. Wygra ten, kto pojawi się na mecie jako pierwszy.

Red Bull Zjazd na Krechę to zawody, które jeszcze zanim się rozpoczęły, już się odbiły się szerokim echem wśród amatorów osiągania zawrotnych prędkości na nartach lub desce. W tych zawodach liczyć się będą brawurowe zjazdy i czas pokonania trasy, bo ważne jest to, by jak najszybciej znaleźć się przy stacji kolejki linowej w Kuźnicach.

Zjazd na Kreche

„Do takich zawodów nie da się przygotować w ciągu dwóch dni” mówi Jacek Nikliński, do którego przez prawie 30 lat należał rekord Polski w najszybszym zjeździe na nartach. „Przede wszystkim trzeba wzmocnić nogi i odpowiednio przygotować się kondycyjnie. No a potem to już pozostaje jedynie pojeździć trochę szybciej niż zwykle na nartach lub desce. Przy dobrym rozpędzie nawet na tzw. wypłaszczeniach, można osiągać prędkość do 50 km/h. Dla orientacji, skoczkowie narciarscy na dużej skoczni mają na progu około 90 km/h.”

W Red Bull Zjazd na Krechę liczyć się będzie czas przejazdu, a nie prędkość, którą z reguły wylicza się na podstawie średniej danego odcinka. Nawet najszybsze pokonanie trasy nie oznacza, że został pobity rekord prędkości – obowiązują tu inne zasady pomiaru. Podczas zawodów Red Bull Zjazd na Krechę uczestnicy będą mogli jedynie osiągnąć dobry czas zjazdu – według Niklińskiego średnio zaawansowany narciarz amator powinien pokonać ten 5-kilometrowy dystans w ciągu około 4 minut.

Zawody są przeznaczone dla wszystkich, nie tylko dla profesjonalistów. Udział mogą wziąć narciarze i snowboarderzy, nie będzie podziału na grupy wiekowe, płeć, stopień zaawansowania w jeździe na nartach czy snowboardzie. 8 lutego z Kasprowego Wierchu wystartują równocześnie wszyscy, który spełnią warunki regulaminowe i przejdą kwalifikacje zaplanowane na 7 lutego na Polanie Szymoszkowej. Wyścig 8 lutego przewidziany jest dla kilkuset zawodników.
W ramach zawodów, zostaną nagrodzeni: zwycięzca zjazdu finałowego w klasyfikacji generalnej (bez względu na kategorię i płeć) oraz zawodnicy, którzy osiągną najlepszy wynik w czterech kategoriach: najlepszy narciarz, najlepsza narciarka, najlepszy snowboardzista, najlepsza snowboardzistka.

Harmonogram zawodów:

7 lutego 2009 / Polana Szymoszkowa

9.00 – 20.00 Eliminacje

Eliminacje będą podzielone na 4 bloki. Zawodnicy startować będą w kilkuosobowych, maksymalnie 10-osobowych, seriach-zjazdach

8 lutego 2009 / Kasprowy Wierch

od 6:00 Rejestracja zawodników / Kuźnice

6.30 – 9.15 Zawody

8.30 Start Red Bull Zjazd na Krechę

9.00 Wręczenie nagród

Red Bull

Zawody sponsoruje Salomon, a patronat medialny objęli TVN, RMF FM oraz Miasto Zakopane.

Więcej informacji wraz z regulaminem zawodów znajduje się na stronie www.redbull.pl/zjazdnakreche

Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Newsy

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry