Podążaj za nami

Burton AM TOUR już 14 lutego! Trwa rejestracja…

Newsy

Burton AM TOUR już 14 lutego! Trwa rejestracja…

Już tylko tydzień dzieli nas od najbardziej oczekiwanych, amatorskich zawodów freestyle’owych w tym sezonie – Burton AM TOUR! W snowparku na Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej zobaczymy ok. 70 przyszłych gwiazd snowboardu. Zawodnicy konkurować będą w kategorii Slope Style.

Polska edycja Burton AM TOUR jest jedną z kilku imprez organizowanych w kraju, które zaliczane są do tzw. Ticket To Ride – międzynarodowego touru snowboardowego. Zawodnicy mają więc szansę powalczyć o punkty w światowym rankingu. Za nami już pięć tzw. „przystanków”, w których świetną formę prezentują młode zawodniczki z Polski. Szczególnie wyróżniają się startujące w kategorii Youth Girls 13-letnia Klementyna Kołodziej z Tychów oraz Alicja Moskal z Krakowa. W snowparku Burtona, największym obiekcie tego typu w Polsce, zobaczymy także nadzieje polskiego snowboardu – Tomka Wolaka oraz Nikodema Franczaka, który w ubiegłorocznych zawodach Burton European Open rozegranych w szwajcarskim Laax zajął czwarte miejsce w kategorii Youth. W skład jury tegorocznej edycji konkursu wchodzą m.in. były Prezes Polskiego Związku Snowboardu Tomasz Urbański oraz międzynarodowy sędzia FIS Paweł Pawluczuk. Imprezę poprowadzi jeden z najlepszych polskich riderów Wojtek “Gniazdo” Pawlusiak.

Am Tour Zaproszenie

Największa amatorska impreza snowboardowa Burton AM TOUR jest dla polskich snowboardzistów i snowboardzistek szansą na pokazanie swoich umiejętności i rozpoczęcie profesjonalnej kariery. Każdemu z przystanków Touru bacznie przyglądają się bowiem sponsorzy poszukujący przyszłych gwiazd freestyle’u. Zwycięzcy w klasyfikacji generalnej otrzymają ponadto tzw. Burton European Open składający się z zarezerwowanego miejsca startowego w największych europejskich zawodach snowboardowych odbywających się każdego roku w szwajcarskim Laax. W tym sezonie Burton AM TOUR odbywa się w 12 ośrodkach narciarskich w 12 krajach. Najbliższe zawody z cyklu Burton AM TOUR już 7 lutego w Grandvalira. Partnerem tegorocznych zawodów jest firma Volvo.

Od połowy stycznia na stronie www.burtonamtour.com można zgłaszać udział w polskiej edycji imprezy. Rejestracja trwa cztery tygodnie, nie należy jednak odkładać tego na ostatnią chwilę – w tej chwili zostało jeszcze kilkanaście miejsc. – mówi Łukasz Kosmowski z Burton Snowboards Polska.

Program zawodów:

8:00 – 9:30 Rejestracja zawodników

10:00 – 11:00 Trening

11:00 – 11:30 Spotkanie wszystkich zawodników

11:30 – 12:45 Pierwsza sesja kwalifikacyjna

13:00 – 13:15 Rozgrzewka

13:15 – 14:30 Druga sesja kwalifikacyjna

15:00 – 15:15 Rozgrzewka

15:15 – 16:15 Finał

17:00 Rozdanie nagród

21:00 Burton Love Party(Klub Ampstrong, ul. Jagiellońska 19, Zakopane)

Wypowiedzi zawodniczek Burton AM TOUR:

Ala Moskal, Kraków, Youth Girls, 13, obecnie 4 miejsce w klasyfikacji generalnej Burton AM TOUR: “W zawodach Burton Am TOUR startuję od 2007 roku. Najmilej wspominam swoje pierwsze zawody z serii, które odbyły się w holenderskiej miejscowości Landgraf, w specjalnej hali SnowWorld. Jazda na snowboardzie sprawia mi dużo przyjemności i pozwala oderwać się na chwilę od rzeczywistości. Śledzę poczynania mojej ulubionej i znanej snowboardzistki Kelly Clark. Mam nadzieję, ze pewnego dnia będę skakać i jeździć równie dobrze jak ona”.

Anita Mączka, Bochnia, Junior Girls, 15, obecnie 5 miejsce w klasyfikacji generalnej: “Swoją przygodę ze snowboardem zaczęłam 3 lata temu, natomiast w Burton AM TOUR startuję od roku. Moim marzeniem jest być najlepszą snowboardzistką na świecie i wygrać kiedyś Winter X-games, zimową olimpiadę sportów ekstremalnych. Wolny czas poświęcam więc na treningi w snowparkach w kraju i za granicą. Aby lepiej wykonywać ewolucje na desce, ćwiczę także akrobatykę dwa razy w tygodniu w klubie Ski Test Kraków.”

Burton Am Tour

Więcej informacji na www.burtonamtour.com

Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Newsy

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry