Podążaj za nami

Gwiazdy snowboardu na gigantycznej nowojorskiej skoczni!

Newsy

Gwiazdy snowboardu na gigantycznej nowojorskiej skoczni!

5 lutego w East River Parku na Mahattanie odbyły się zawody snowboardowe Red Bull Snowscrapers, które przyciągnęły ponad 20 000 fanów dyscypliny. Gigantyczna skocznia stanęła w samym centrum miasta, umożliwiając zawodnikom loty na kilkadziesiąt metrów. Największą w historii Nowego Jorku rywalizację profesjonalistów na śniegu wygrał reprezentant sąsiedniego New Jersey – Shayne Pospisil, który musiał pokonać takie gwiazdy jak Shaun White, Travis Rice i Terje Haakonsen.
Shayne Pospisil zastąpił w zawodach swojego kolegę, który z powodu kontuzji nie mógł wystartować. Nieprzewidziana zamiana miejsc na liście startowej zakończyła się zdobyciem przez Amerykanina 50 000 $ oraz tytułu najlepszego snowboardzisty w Nowym Jorku. Pospisil był tego dnia nie do pokonania. Jego rotacje 900 stopni z różnymi kombinacjami grabów były zawsze wykonane perfekcyjnie i bardzo stylowo.

„Miałem dzisiaj dobry dzień. Szczęście sprzyjało mi od samego początku, dzięki czemu czysto wylądowałem wszystkie dzisiejsze skoki”, powiedział zwycięzca Red Bull Snowscrapers po ceremonii wręczenia nagród. „Cieszę się, że wszyscy moi znajomi z Nowego Jorku, mogli zobaczyć moje triki bez wyjazdu się z miasta. Wygrana w tych zawodach jest dla mnie spełnieniem marzeń.”
Drugie miejsce w rywalizacji zajął Norweg Torstein Horgmo, który również bezbłędnie wykonywał rotacje 900 stopni. Ostatnie miejsce na podium przypadło reprezentantowi wschodniego wybrzeża – Scottiemu Lago z New Hampshire.

Red Bull Snowcrapers

Przed rozpoczęciem przejazdów finałowych, odbyła się konkurencja Best Trick, podczas której zawodnicy prześcigali się w kreatywności wykonywanych trików. W trakcie tej sesji oddano wiele niesamowitych skoków, jednak ostatnie zdanie należało do ikony snowboardu, Terje Haakonsena. Norweg wykonał jeden ze swoich popisowych i jednocześnie najbardziej nieprawdopodobnych trików tego wieczoru – One-footed Method Grab – tym razem wykonał go z jedną nogą odczepioną od deski. Lądowanie triku z zapiętą deską jedynie na jednej nodze wywołało falę entuzjazmu wśród publiczności i sędziów. Dzięki temu Haakonsen zgarnął swoją część z puli nagród, która wynosiła łącznie 100 000 $.

Red Bull Snowcrapers

Za oprawę muzyczną do skoków snowboardowych odpowiedzialny był zespół Anthrax, który swego czasu zasłynął pionierskim połączeniem muzyki metalowej z rapem. Dodatkowo, w przerwach zagrały jeszcze zespoły Black Gold oraz Valient Thorr. Każdy z wykonawców idealnie wkomponował się w atmosferę całego przedsięwzięcia.

Red Bull Snowcrapers

 

Zawody Red Bull Snowscrapers to nie jedyne zimowe atrakcje na Manhattanie. Od 16 do 22 lutego mieszkańcy Nowego Jorku będą mogli osobiście przetestować wysoką na dziewięć pięter rampę, która specjalnie dla nich zostanie przekształcona w amatorski stok narciarski. Przeszkody umieszczone przy lądowaniu, zostaną przerobione na górę do zjazdu na sankach.

Red Bull Snowcrapers

Wyniki Red Bull Snow Scrapers

 • 1. Shayne Pospisil
 • 2. Torstein Horgmo
 • 3. Scotty Lago
 • 4. Travis Rice
 • 5. Daniel Ek
 • 6. Shaun White
 • 7. Bjorn Leines
 • 8. Terje Haakonsen
 • 9. Dustin Craven
 • 10. Mikkel Bang
 • 11. Heikki Sorsa
 • 12. Pat Moore
 • 13. Eero Ettala
 • 14. Andreas Wiig
 • 15. Jack Mitrani 16. JJ Thomas

Red Bull Snowcrapers

Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Newsy

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry