Podążaj za nami

RED BULL FROZEN WAVE – czyli śnieżny surfing w Toruniu!!

Newsy

RED BULL FROZEN WAVE – czyli śnieżny surfing w Toruniu!!

Red Bull Frozen Wave to nietypowe zawody łączące dwie kultury snowboardowo-narciarską oraz surferską, które odbędą się 1 grudnia w Toruniu na stoku SkiPak.

 

„Frozen Wave” w dosłownym tłumaczeniu to „zamarznięta fala”. Sztuczny stok typu SkiPak (za pomocą rolki na której stok się przesuwa) imituje jazdę na puchowym śniegu, dzięki czemu zawodnicy mogą się poruszać po całej jego płaszczyźnie. Uczestnicy Red Bull Frozen Wave w trakcie przejazdu używać będą sprzętu narciarskiego i snowboardowego, bazują na ruchach wykonywanych podczas surfowania na falach.

W ramach zawodów odbędzie się kilka konkurencji – od klasycznego slalomu, po techniczne ewolucje w stylu freestyle. Rywalizacja odbywać się będzie w formule pojedynków – na dwóch stokach usytuowanych na przeciwko siebie. Gratką dla fanów sportów wodnych będzie z pewnością konkurencja „Skimboard”.

Red Bull Frozen Wave to wydarzenie adresowane do amatorów sportów zimowych, uwielbiających góry i zimowy puch oraz miłośników surfingu, słońca i plaży. Unikalne połączenie wszystkich odmian sportów deskowych w jednym miejscu z pewnością zagwarantuje dużą dawkę pozytywnych emocji i dobrej zabawy!

W ramach zawodów odbędzie się rywalizacja studentów oraz kategoria otwarta dla wszystkich chętnych czyli tzw. „open”. Dodatkową atrakcją będzie jam graffiti, a o dobrą zabawę zadba czołówka toruńskiej sceny dj’ejskiej. Finałową rywalizację poprzedzi premierowa projekcja filmu o narciarstwie freesking’owym „WE: A Collection of Individuals”. Jest to film, który przedstawia grupę najbardziej utytułowanych narciarzy, którzy podróżują po świecie, w poszukiwaniu imponujących stoków oraz kreatywnych i funkcjonalnych parków.

W obsadzie pojawili się znani zawodnicy ze świata sportów zimowych. Znaczącą rolę poza narciarzami i ich umiejętnościami odgrywają również miejsca, w których produkcja była realizowana m.in.: Kolumbia Brytyjska, Kolorado, Oregon, Kalifornia, Alaska, Montana, Idaho, Nevada.

Zwieńczeniem Red Bull Frozen Wave będzie koncert „niespodzianka”, który odbędzie się w byłej hali produkcyjnej, a tuż po nim afterparty w rytmach rap, drum and base, electro, funky i house.

RED BULL FROZEN WAVE:

DATA: 1 GRUDNIA 2012 – od godz. 15.00

MIEJSCE: SKIPAK UL. WIELKI RÓW 40 A

ZAPISY: redbullfrozenwave@gmail.com

WSTĘP: WOLNY

 

Alex-Chumpy-Pullin_fot.Feli

 

Otto-Flores_fot

Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Newsy

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry