Podążaj za nami

Wielkie freestyle’owe starcie już za tydzień w Białce Tatrzańskiej!

Newsy

Wielkie freestyle’owe starcie już za tydzień w Białce Tatrzańskiej!

60 zawodników z Polski, Szwecji, Francji Austrii, Łotwy, Niemiec, Rosji i Ukrainy zgłosiło się do startu w zawodach Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei, które odbędą się w dniach 17-18 lutego w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska. Na wielkiej skoczni swoje niesamowite ewolucje zaprezentują narciarze, snowboardziści i rowerzyści.

Odwiedzając najpopularniejszy ośrodek narciarski w Polsce trudno nie zauważyć potężnej konstrukcji, która w ostatnich dniach wyrosła na wysokość ponad 11 metrów. Góra śniegu o wysokości 3 pięter to lądowanie skoczni, na której już za tydzień rozegrane zostaną zawody Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei. To w tej chwili jedyna impreza na świecie, w ramach której rozgrywane są zawody Big Air narciarzy, snowboardzistów i specjalistów od rowerowego freestyle’u. Do startu zgłosiło się już 60 zawodników i zawodniczek z Polski, Szwecji, Francji, Austrii, Łotwy, Niemiec, Rosji i Ukrainy.

„Cała śnieżna konstrukcja powstaje pod okiem Szczepana Karpiela-Bułecki i Janka Krzysztofa Jr. Red Bull dostarczy nam specjalne wybicie dla rowerzystów, zbudowane specjalnie na tę imprezę. Dzięki możliwościom firmy Supersnow w dziedzinie produkcji śniegu i wsparciu technicznemu Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska budujemy skocznię i snowpark, które pozwolą pokazać wszystkim zawodnikom naprawdę fajne ewolucje” – komentuje Andrzej Lesiewski, organizator imprezy.

Szczególne emocje towarzyszyły będą tradycyjnie rywalizacji narciarzy, którzy powalczą o tytuł Mistrza i Mistrzyni Polski we Freeskiingu. Na starcie pojawi się m.in. broniący tytułu Robert Szul, ale o jego odzyskaniu myśli też z pewnością Szczepan Karpiel-Bułecka, który na najwyższym miejscu podium stawał już kilkukrotnie. Z gwiazdą tegorocznych zawodów będzie można się spotkać w strefie Huawei Honor (więcej o Szczepanie: https://youtu.be/MHELQ8GMSPk).

Sporą dawkę stylowych lotów zaserwują publiczności z pewnością snowboardziści. Na liście startowej znaleźli się m.in. bracia Tomasza i Jakub Wolakowie, Piotr Tokarczyk, Rafał Sypień, czy Jakub Skrzypkowski.

Aż 22 zawodników weźmie udział w zawodach Big Air na rowerach! Wśród nich nie zabraknie zeszłorocznego zwycięzcy Marka Łebka, ale i najbardziej rozpoznawalnego na świecie polskiego zawodnika mtb – Szymona Godźka.

Pomiędzy najlepszych zawodników trzech dyscyplin podzielone zostanie w sumie 20 000 złotych w gotówce i nagrody rzeczowe o wartości 30 000 złotych. W puli znalazły się smartfony Honor 8 ufundowane przez sponsora tytularnego zawodów, vouchery od marki HEAD, a także produkty Thule i The North Face.

Na publiczność, poza widowiskową rywalizacją, czekają także dodatkowe atrakcje przygotowane przez partnerów wydarzenia. W specjalnej strefie Honor na gości czekał będzie fotograf Tomek Gola, który poprowadzi warsztaty fotograficzne. Będzie można tam też spotkać gwiazdy beatboxu Dharni i K-Leah oraz przetestować smartfony Huawei i Honor.

Z kolei w strefie Saturn będzie można zobaczyć i zakupić najnowsze gadżety elektroniczne, a marka HEAD zaprosi wszystkich do testów sprzętu snowboardowego.

Wszelkie informacje na temat wydarzenia znaleźć można na stronach:
www.wsfest.pl
www.facebook.com/ski2die
www.facebook.com/honorpl
www.instagram.com/wintersportsfestival
Nie zapomnij również o hashtagach: #wsfest #wintersportsfestival #forthebrave

 

Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei
17-18 lutego 2017
Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska

Konkurencje: Big Air (freeski – mistrzostwa Polski, snowboard, bike), Rails (freeski, snowboard)
Sponsor główny: Honor
Gospodarz: Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska
Sponsorzy: Honor, Huawei, Thule, HEAD, The North Face, Armada Skis, hama, SATURN
Partnerzy: Supersnow, PZN, PSF, AFP
Organizator: Snow PR

 

Fot. Tomek Gola

TG_160220_WSFEST_G7_1626

TG_160220_WSFEST_G7_1758

TG_160220_WSFEST_TG5_3796-2

Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Newsy

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry