Podążaj za nami

Gwiazdy snowboardu wystąpią w centrum Nowego Jorku!

Red Bull Snowcrapers

Newsy

Gwiazdy snowboardu wystąpią w centrum Nowego Jorku!

W najbliższy czwartek, 5 lutego, szesnastu profesjonalnych snowboardzistów weźmie udział w zawodach organizowanych w samym centrum Nowego Jorku – Red Bull Snowscrapers.

Po raz pierwszy w historii snowboardingu, tak duże zawody zostaną organizowane w samym centrum amerykańskiej metropolii.

Wysoka na dziewięć pięter skocznia stanie się polem walki dla tak znanych postaci jak np. Shaun White, Travis Rice i Terje Haakonsen. Łączna wartość nagród wyniesie 100 000 $.

Red Bull SnowcrapersPo raz pierwszy w historii, światowej klasy snowboarding pojawi się w centrum Nowego Jorku – w East River Parku na Manhattanie. Red Bull Snowscrapers zgromadzą nie tylko miłośników jazdy na desce, ale także jednych z najlepszych snowboardzistów na świecie. Na liście uczestników znalazły się takie ikony dyscypliny, jak : Shaun White (zdobywca złotego medalu na Olimpiadzie), Travis Rice (jeden z najbardziej wszechstronnych zawodników na świecie), Pat Moore (uznany za najbardziej progresywnego snowboardzistę ostatnich lat), Eero Ettala (znany szczególnie na europejskiej scenie) oraz wiele innych znanych postaci. Każdy z nich stanie do rywalizacji o nagrodę główną oraz punkty rankingowe TTR.

Zawody zostaną zorganizowane w popularnym formacie jam session – każdy z zawodników może oddać dowolną ilość skoków w określonym czasie, a ocenie poddane zostaną umiejętności, kreatywność i styl wykonywania trików. Rywalizacja odbędzie się na prawie 30 metrowej rampie, która idealnie wkomponuje się w krajobraz Manhattanu. Zawodnicy będą brali rozpęd z wysokości dziewiątego piętra, aby wybić się z długiej na 25 metrów skoczni. Cała konstrukcja zostanie stworzona przez Franka Wellsa i Mike’a Bettera z firmy Snow Park Technology. Skocznia umożliwi wykonywanie lotów pod różnymi kątami najazdu na próg. Dzięki temu zawodnicy będą mogli pewniej kręcić bardziej skomplikowane rotacje. Dodatkowo skocznia zostanie zbudowana w taki sposób, aby umożliwić publiczności obserwowanie każdego triku z jak najmniejszej odległości.

Pula nagród w Red Bull Snowscrapers wynosi 100 000 $. Zwycięzca zawodów zdobędzie 50 000 $. Zdobywcy dalszych miejsc na podium dostaną kolejno 15 000 $ i 10 000 $ . Pozostała kwota zostanie rozdzielona pomiędzy kolejnych zawodników. Najwyższy poziom trików musi być poddany równie wysokiej ocenie, dlatego sędzią głównym rywalizacji został Jason Grossi – profesjonalny snowboardzista oraz organizator wielu znanych imprez snowboardowych.

Red Bull Snowscrapers dołączyli do grona najbardziej prestiżowej serii zawodów snowboardowych Ticket To Ride World Snowboard Tour (TTR), które tworzone jest przez najważniejsze przedsięwzięcia tej dyscypliny. TTR klasyfikuje zawodników na podstawie wyników osiągniętych podczas poszczególnych konkursów. „Pięć gwiazdek w naszym rankingu to bardzo dobry wynik” tłumaczy Reto Lamm, przewodniczący TTR World Snowboard Tour. „Jest to kolejna inicjatywa Red Bulla, która sprowadza snowboard do niezwykłych miejsc. Stąd tak dobry wynik. W Nowym Jorku jest wielu entuzjastów snowboardingu, jednak żaden z nich nie miał okazji widzieć tak wysokiego poziomu jazdy na swoim podwórku.” Pod koniec sezonu, zwycięzca całej serii TTR World Snowboard Tour otrzymuje 200 000 $ i tytuł mistrzowski, który uznany jest za najbardziej prestiżowy tytuł we freestylowym świecie snowboardu. Wkrótce okaże się, kto zostanie najlepszym snowboardzistą w Nowym Jorku i zdobędzie cenne punkty rankingowe w serii Ticket To Ride World Snowboard Tour.

Red Bull Snowcrapers

LISTA ZAWODNIKÓW RED BULL SNOWSCRAPERS:

 • Shaun White (USA)
 • Travis Rice (USA)
 • Pat Moore (USA)
 • Eero Ettala (FIN)
 • Dustin Craven (CAN)
 • Kevin Pearce (USA)
 • Mikkel Bang (NOR)
 • Danny Davis (USA)
 • Kohei Kubo (JPN)
 • Kazuhiro Kakubo (JPN)
 • Terje Haakonsen (NOR)
 • Andreas Wiig (NOR)
 • Torstein Horgmo (NOR)
 • Jake Blauvelt (USA)
 • Bjorn Leines (USA)
 • JJ Thomas (USA)

Więcej informacji na www.RedBullSnowscrapers.com

Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Newsy

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry