Podążaj za nami

Druga sesja kwalifikacyjna Red Bull Zjazd Na Krechę rozstrzygnięta !

Artykuły

Druga sesja kwalifikacyjna Red Bull Zjazd Na Krechę rozstrzygnięta !

ELIMINACJE DO RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ, SZCZYRK, JULIANY, 19 LUTEGO 2012

 

Kolejne eliminacje do zawodów Red Bull Zjazd na Krechę zostały rozstrzygnięte! Druga seria kwalifikacyjna masowego zjazdu narciarsko-snowboardowych wybrała w Szczyrku kolejnych uczestników Wielkiego Finału. 19 lutego na stoku Juliany, 241 uczestników walczyło o awans do tytułowego zjazdu, który już w niedzielę (26 lutego) wystartuje w Tatrzańskiej Łomnicy. Miłośnicy białego szaleństwa wybrani w Szczyrku dołączą do zwycięzców z Krynicy-Zdroju. Ostatni przystanek eliminacyjny odbędzie się 25 lutego w Zakopanem!

 

Zasypany śniegiem Szczyrk stworzył idealne warunki do rozegrania rywalizacji kwalifikacyjnej. Trasa przygotowana na najsłynniejszym stoku w Szczyrku była wymagająca, jednak uczestnicy  byli doskonale przygotowani do zmierzenia się z jej trudnościami.

 

„Po przejazdach narciarzy jechało się znacznie trudniej” powiedział Dawid Łobos, uczestnik snowboardowej rywalizacji wśród mężczyzn. Rzeczywiście wśród narciarzy bitwa o najlepszy czas niejednokrotnie rozstrzygała się na ostatniej prostej. Ostatecznie najlepszym narciarzem w Szczyrku został Jakub Stryjewski z Bielska-Białej.

 

Wśród zwycięzców kwalifikacji w Beskidach znalazło się wiele osób biorących udział w poprzednich edycjach. Najlepszą narciarką na Julianach została Karolina Klimek z Zakopanego, która rok temu zwyciężyła w Tatrzańskiej Łomnicy.

 

Na podium pojawiła się także Zuzanna Smykała, triumfatorka z 2011 roku w kategorii snowboard kobiet. Tym razem reprezentantka Chorzowa uległa Izabeli Latacz z Wolbromia.

 

Na uwagę zasługuje także drugie miejsce legendarnego snowboardzisty – Jakuba Honcza. Kuba jako jedyny wystartował na miękkich wiązaniach, stając się jedynym reprezentantem freestylu „na pudle”. Lepszy od niego był tylko Rafał Plaza. „Juliany to mój stok!” powiedział Jakub Honcz po rozdaniu nagród. „Startując w tym miejscu byłem pewny zwycięstwa.”

 

Ostatni etap kwalifikacji rozegrany zostanie na dzień przed wyścigiem finałowym – 25 lutego na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem.  Najszybsi w eliminacjach będą mieli nie tylko pewny start w  rywalizacji po słowackiej stronie Tatr ale również otrzymają nagrody rzeczowe – w tym kamery GoPro Hero Naked i plecaki Dakine. 300 najlepszych zawodników, wyłonionych w sesjach kwalifikacyjnych, w niedzielny poranek – 26 lutego stanie na linii startu w Tatrzańskiej Łomnicy.

 

Eliminacje_Red_Bull_Zjazd_na_Kreche_Szczyrk_fot._Marcin_Kin_Red_Bull_Content_Pool

 

Eliminacje_Red_Bull_Zjazd_na_Kreche_Szczyrk_fot._Marcin_Kin_Red_Bull_Content_Pool_6

 

Eliminacje_Red_Bull_Zjazd_na_Kreche_Szczyrk_fot._Marcin_Kin_Red_Bull_Content_Pool_9

Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Artykuły

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry