Podążaj za nami

Najszybszy zjazd w sezonie! – Red Bull Zjazd Na Krechę 2012, Tatrzańska Łomnica

Artykuły

Najszybszy zjazd w sezonie! – Red Bull Zjazd Na Krechę 2012, Tatrzańska Łomnica

W niedzielny poranek 26 lutego na stoku w Tatrzańskiej Łomnicy odbyły się zawody masowego zjazdu narciarzy i snowboardzistów Red Bull Zjazd na Krechę 2012. Ponad 250 miłośników zawrotnych prędkości z całej Polski pojawiło się w zwartych szeregach na linii startu o 8.30. Uczestnikami walczącymi o miano najszybszego na słowackim stoku byli zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Triumfatorem tegorocznej rywalizacji został Dariusz Duda, który pokonał całą trasę w niecałe trzy minuty!

 

Najbardziej kultowe zawody sezonu zimowego powróciły do Tatrzańskiej Łomnicy. Wraz z masową rywalizacją na słowacki stok wrócili najszybsi narciarze i snowboardziści wyselekcjonowani podczas sesji kwalifikacyjnych. Ze względu na silny wiatr wiejący po słowackiej stronie Tatr, trasa finałowego przejazdu musiała zostać zmodyfikowana. Nie zmniejszyło to jednak motywacji startujących zawodników, którzy bardzo ambitnie podeszli do tegorocznej rywalizacji na ponad trzykilometrowym zjeździe.

Najszybszym zawodnikiem tegorocznej edycji zawodów okazał się Dariusz Duda z Zakopanego, który finałową trasę zjechał w 2 minuty 38 sekund. „Receptą na sukces w tych zawodach jest przede wszystkim trening. Bralem udział we wszystkich edycjach i cieszę się, że w końcu udało mi się wygrać, zwłaszcza, że nie zajmuję się tym zawodowo” komentował na mecie Dariusz Duda.

 

256 miłośników sportów zimowych uzbrojonych w narty i deski snowboardowe, rywalizowało w niedzielny poranek w myśl zasady „kto pierwszy, ten lepszy”. Wśród startujących można było spotkać wiele znajomym twarzy z poprzednich edycji m.in.: Wojtek Szczepanik (zwycięzca z 2009 roku), Michał Kłusak (obrońca tytułu z 2011), Stanisław Karpiel-Bułecka, Jakub Honcz, Karolina Klimek, Maciej Stanisz czy Wojtek „Gniazdo” Pawlusiak. W kategorii snowboard-mężczyźni zwycięzcą został Rafał Skarbek Malczewski z Zakopanego, który po 3 minutach 15 sekundach pojawił się na mecie.

Ponownie najszybszą snowboardzistką okazała się Zuzanna Smykała, reprezentantka Polski w snowboard crossie, która w niecałe 4 minuty pokonała trasę w Tatrzańskiej Łomnicy. „Bardzo się cieszę, że udało mi się obronić tytuł! W tym roku było trudniej na starcie, konkurencja też była większa niż w ubiegłym roku – dlatego mam tym większą satysfakcję z wygranej” komentowała po zawodach Zuzanna. Wśród narciarek triumfowała Agnieszka Schwenk, która trasę finałowego zjazdu pokonała w 3 minuty 02 sekundy.

****

Wszyscy finaliści Red Bull Zjazd na Krechę, którzy uwiecznią swoje indywidualne przejazdy na kamerach GoPro będą mogli wziąć udział w konkursie na najlepszy klip z finałowego zjazdu. Poza sportową rywalizacją w Tatrzańskiej Łomnicy, chętni będą mogli również podjąć się współzawodnictwa filmowego i w konkursie internetowym wygrać smartphone’a Red Bull MOBILE!

 

Więcej informacji na temat zawodów oraz konkursu na najlepszy klip z finałowego zjazdu  www.redbullzjazdnakreche.pl

 

Red_Bull_Zjazd_na_Kreche_2012_fot._Marcin_Kin_Red_BUll_Content_Pool

 

Red_Bull_Zjazd_Na_Kreche_2012_fot._ukasz_Nazdraczew_Red_Bull_Content_Pool

 

Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Artykuły

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry