Podążaj za nami

Prawie 250 zawodników zjedzie na krechę z Kasprowego!

Newsy

Prawie 250 zawodników zjedzie na krechę z Kasprowego!

7 lutego, Polana Szymoszkowa – prawie 300 osób wystartowało w eliminacjach do zawodów Red Bull Zjazd na Krechę, które odbędą się na Kasprowym Wierchu w niedzielny poranek. W finalnym starciu weźmie udział aż 243 zawodników, którzy startując jednocześnie będą mieli do pokonania ponad 5-kilometrową trasę ze szczytu aż do Kuźnic.

Pierwszy zawodnik na mecie wygrywa całe zawody. Wśród prawie 300 osób startujących w eliminacjach było zaledwie 12 snowboarderek!

>7 lutego na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem stawiło się 12 snowboarderek, 10 narciarek, 119 snowboarderów i 147 narciarzy gotowych do wzięcia udziału w eliminacjach do zawodów Red Bull Zjazd na Krechę. Pogoda na stoku, mimo wcześniejszych wątpliwości dotyczących zbyt silnego wiatru, była piękna i słoneczna.

Zawodnicy startowali kolejno w sześcioosobowych grupach, o zakwalifikowaniu do zawodów decydował czas przejazdu. Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach – snowboarderek, narciarek, snowboardzerów i narciarzy. W rezultacie do finału przeszło 243 zawodników (w tym 20 kobiet), którzy osiągnęli najlepszy wynik.

Najlepsze czasy w danych kategoriach:

  • Narciarze – 36.26
  • Narciarki – 40.89
  • Snowboarderzy – 41.49
  • Snowboarderki – 59.73

 

Zakwalifikowani zawodnicy, w niedzielę rano 8 lutego, staną na starcie o 8.30 na Kasprowym Wierchu. Na odgłos dzwonu, bez nart i desek na nogach, będą musieli dobiec kilkadziesiąt metrów i jak najszybciej wpiąć się w sprzęt i na krechę zjechać 5 kilometrów w dół. Wygra, ten, kto pierwszy pojawi się na mecie w Kuźnicach.

W ramach zawodów zostaną nagrodzeni: zwycięzca zjazdu finałowego w klasyfikacji generalnej (bez względu na kategorię i płeć) oraz zawodnicy, którzy osiągną najlepszy wynik w czterech kategoriach: najlepszy narciarz, najlepsza narciarka, najlepszy snowboarder, najlepsza snowboarderka.

Red Bull Zjazd na Krechę to zawody, które jeszcze zanim się rozpoczęły, już się odbiły się szerokim echem wśród amatorów osiągania zawrotnych prędkości na nartach lub desce. W tych zawodach liczyć się będą brawurowe zjazdy i czas pokonania trasy.

Zawody Red Bull Zjazd na Krechę są przeznaczone dla wszystkich, nie tylko dla profesjonalistów. Udział mogą wziąć narciarze i snowboarderzy, nie ma podziału na grupy wiekowe, płeć, stopień zaawansowania w jeździe na nartach czy snowboardzie. 8 lutego z Kasprowego Wierchu wystartują równocześnie wszyscy, który spełnią warunki regulaminowe i przeszli kwalifikacje na Polanie Szymoszkowej.

Zawody sponsoruje Salomon, a patronat medialny objęli TVN, RMF FM oraz Miasto Zakopane.

Zdjęcia z eliminacji które odbyły się na Polanie Szymoszkowej:

Red Bull

Red Bull

Red Bull

Red Bull

Red Bull

Red Bull

Red Bull

Red Bull

Red Bull

Red Bull

Red Bull

Red Bull

Red Bull

Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Newsy

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry