Podążaj za nami

O’Neill Evolution 2011 w szwajcarskim Davos!

Newsy

O’Neill Evolution 2011 w szwajcarskim Davos!


GDZIE: Davos, Szwajcaria

KIEDY: 2 – 8 stycznia 2011

CO:

MĘŻCZYŹNI – Halfpipe 6 Star, Slopestyle 6 Star

KOBIETY – Halfpipe 6 Star, Slopestyle 6 Star

Ekipa O’Neill Evolution jest przygotowana na mocne rozpoczęcie 2011 roku w śnieżnym stylu.

Od 2 do 8 stycznia planujemy wprowadzić cię w stan fascynacji najlepszymi snowboardowymi talentami na świecie. Młodzi i absolutnie uzależnieni od adrenaliny na halfpipie i slopie, riderzy obu płci po raz kolejny przekroczą znane granice w alpejskim Jacobshorn.

„Już nie mogę się doczekać, aż zobaczę to miejsce” – cieszy się kanadyjczyk Seb Toots, którego ominęła zeszłoroczna edycja eventu z powodu kontuzji kostki. „O’Neill Evolution będzie świetnym konkursem – jak zawsze. To całkiem fajne miejsce w Szwajcarii i zawsze mają niesamowicie przygotowany park”.

Zawody z etykietą 6 star Swatch TTR World Snowboard Tour po raz kolejny wytyczają nowe standardy. Edycja 2011 szczyci się sześcioma gwiazdkami dla kobiet jak i mężczyzn, w obu konkurencjach (halfpipe i slopestyle) oraz także w „2-hit Slopestyle’u” dla mężczyzn.

“Jestem bardziej przejęty, niż w poprzednich edycjach” mówi Toots, znany ze swych ponadprzeciętnych wyczynów na slopie. „ Start w zawodach 6 stars w konkurencji Slopestyle sprawia, że zawody są bardziej interesujące dla zawodników, no i oczywiście to dobre dla rankingu TTR”

“Z moja kostką już wszystko w porządku” – deklaruje Seb Toots, który w poprzednim sezonie przed kontuzją wspiał sie na pierwsze miejsce rankingu TTR. „Kiedy jeżdżę jestem pewny tego, co robię i wiem, że kostka da radę. Po prostu muszę trochę ciężej popracować – jak w minionym roku – i znów będe tam na górze”.

Finały Halfpipe odbędą się w piatek 7 stycznia 2011: dziesięciu snowboardzistów zmierzy się z rynną o długości 130m, szerokości 20 m I wysokości 6m, rozłożoną malowniczo u pod Jakobshornem. Sobota to dzień finałów Slpestyle, rozgrywanych w świetle jupiterów i akompaniamencie fanów zgromadzonych u stop stoku.

„Staramy się zawsze wzbogacić ten event o jakiś nowy i ciekawy element” mówi O’Neill Global Event Director, Bernhard Ritzer“Jak by nie było, nazywamy go Evolution. W tym roku radykalnie zmieniamy Slopestyle za namową samych zawodników: będzie mniej, ale za to bardziej wymagających elementów. Także miks jazdy w ciagu dnia i nocy to urozmaicenie i nowe wyzwanie dla snowboardzistów.”

Oprócz zmian, które sprawią, że event będzie jeszcze bardziej spektakularny, pojawiaja się także nowe rozwiązania „na zapleczu”. Zostanie wprowadzony nowy system oceny – the Snowboard Live Scoring System (SLS) – dzięki czemu każdy zobaczy, jak sędziowie punktują poszczególne tricki.

Listę snowboardzistów, którzy kolejno potwierdzają swój udział można już znaleźć  TUTAJ. Najważniejsze nazwiska rankingu TTR sprawią, że będzie to tydzień mocnych akcji.

TRANSMISJA NA ŻYWO na www.oneill.com/live

Zapraszamy także na blogi członków Teamu O’Neill Fredrika Evensena i Nadji Purtschert podczas O’Neill Evolution na www.oneill.com/evolution.

PROGRAM

 • Nd 02 stycznia: trening
 • Pon 03 stycznia: trening, Halfpipe kwalifikacje kobiet
 • Wt 04 stycznia: trening, Slopestyle kwalifikacje kobiet
 • Śr 05 stycznia: Halfpipe kwalifikacje mężczyzn, Halfpipe półfinały kobiet
 • Czw 06 stycznia: Slopestyle kwalifikacje mężczyzn
 • Pt 07 stycznia: Halfpipe FINAŁY
 • Sob 08 stycznia Slopestyle FINAŁY

FAKTY I LICZBY

 • Data: 02 – 08 stycznia 2011
 • Miejsce: Bolgen, Jakobshorn, Davos, Szwajcaria
 • Kategoria: 6-star Swatch TTR World Snowboard Tour
 • Nagroda: 125.000 USD
 • Konkurencje: Mężczyźni 6 Star Halfpipe & 6 Star Slopestyle, Kobiety 6 Star Halfpipe & 6 Star Slopestyle
 • Uczestnicy: World Ranking 2010: Top 10 Meżczyzn i Top 8 Kobiet + otwarte kwalifikacje
 • Eco Partnerzy: Protect Our Winters (protectourwinters.org), Summit Foundation (summitfoundation.org)

 

O FIRMIE O’NEILL

O’Neill jest oryginalną kalifornijską marką związaną z surfingiem, śniegiem i sportowym stylem życia, stworzoną w 1952 roku. Młody człowiek – Jack O’Neill wykorzystał swoją niepohamowaną pasję do surfingu, by zwyciężyć Matkę Naturę w jej własnej grze.

Jako światowy pionier stworzył kombinezon z pianki neoprenowej i z powodzeniem zdołał poszerzyć swoje surfingowe doznania w mrożących krew w żyłach wodach Północnej Kalifornii. Wkrótce po tym otworzył w swoim garażu w Santa Cruz pierwszy na świecie sklep dla surferów.

Mimo, iż wiele się zmieniło od tych skromnych początków, pierwotna wizja Jacka tworzenia funkcjonalnych i innowacyjnych produktów związanych z deską leży u podstaw działania firmy. Podstawowe zasady O’Neill`a: innowacyjność stylu i technologii sprawiły, że marka całkowicie poświęciła się rozwojowi sportów akcji.

Od pierwszej pianki neoprenowej i surf leashów, pierwszych na świecie bezszwowych spodenek na deskę czy przełomowych, zdatnych do noszenia urządzeń elektronicznych, innowacyjny duch O’Neill`a zawsze będzie popychał firmę naprzód.

Dzisiaj produkty marki O’Neill spotkać można na całym świecie. Z tak bogatym dziedzictwem i światową kulturą surfingu, O’Neill zawsze będzie oddawał się dalszemu rozwojowi i pielęgnowaniu swojejj reputacji, jako jednej z wiodących światowych marek młodzieżowych.

 

O FIRMIE SWATCH

Firmę Swatch ufundował w 1983 przez Nicolasa G. Hayek. Dzisiaj pod przywódzwem Arlette-Elsa Emch, jest wiodąca szwajcarską marką wśród światowej sławy, najmodniejszych producentów zegarków i biżuterii. Swatch jest członkiem międzynarodowego koncernu Swatch Group w Biel w Szwajcarii.

Marka ta była przez wiele lat łączona z modnym stylem życia i popularnymi sportami, stąd jej rola jako oficjalnego kontrolera czasu podczas zawodów sportowych a także wprowadzenie i rozwój Swatch Pro Teams oraz innowacyjne produkty takie jak Swatch Snowpass System.

Zgarki Swatch bazujące na wbudowanej technologii sa w wielu krajach uznane jako zamiennik ski-passów w ponad 600 lokalizacjach sportów zimowych.

Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Newsy

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry