Podążaj za nami

300 NAJSZYBSZYCH ZJEDZIE Z KASPROWEGO WIERCHU

Newsy

300 NAJSZYBSZYCH ZJEDZIE Z KASPROWEGO WIERCHU

Już 24 lutego odbędzie się finał narciarsko-snowboardowego wyścigu Red Bull Zjazd na Krechę 2013. W niedzielny poranek ze szczytu Kasprowego Wierchu wystartuje równocześnie 300 amatorów zawrotnych prędkości z całej Polski, a przyświecać będzie im tylko jeden cel – dojechać pierwszym do mety. Starterem tegorocznego wyścigu będzie Adam Małysz!

Wszyscy śmiałkowie i fani zawrotnych prędkości wzywani na start! Piąta edycja zawodów Red Bull Zjazd na Krechę powróciła w 2013 roku w polskie góry, stając się ponownie powodem najszybszej rywalizacji w sezonie zimowym.

W masowym wyścigu walczą ze sobą jednocześnie narciarze, snowboardziści, kobiety, mężczyźni, profesjonaliści, jak i amatorzy. Każdy reprezentuje swój własny styl, jednak technika jazdy gwarantująca powodzenie w wyścigu jest jedna – ograniczona ilość skrętów i zjazd na tak zwana „krechę”.

Po dwóch latach rozgrywania zawodów na słowackiej Tatrzańskiej Łomnicy, masowy zjazd powróci na „świętą górę” fanów białego szaleństwo – Kasprowy Wierch. Ze szczytu Kasprowego Wierchu trasą do Kuźnic zjedzie równocześnie ramię w ramię 300 najszybszych narciarzy i snowboardzistów, wyłonionych w krajowych eliminacjach.

Zwycięzca zawodów w 2009 roku – Wojtek Szczepanik – pokonał sześciokilometrową ekstremalną trasę wyścigu z Kasprowego w 6 minut i 18 sekund. O tym, czy ten wynik zostanie poprawiony w tym roku, dowiemy się już 24 lutego.

Wśród uczestników startujących w Red Bull Zjazd na Krechę pojawią się również muzycy, dziennikarze, aktorzy oraz zawodnicy sportów motorowych. W zwartych szeregach na linii startu będzie można zobaczyć m.in. Beatę Sadowską, Staszka Karpiela, Rafała Mroczka czy motocyklistów Orlen Teamu – Jakuba Przygońskiego, Marka Dąbrowskiego i Jacka Czachora.

Grupę 300 śmiałków, którzy będą rywalizować „na krechę” wystartuje Adam Małysz!

Eliminacje do finałowego Zjazdu wciąż trwają! Ostatnie dwie szanse na awans i zagwarantowanie sobie miejsca na linii startu możliwe będą już w najbliższą sobotę (16 lutego) w Szczyrku oraz 23 lutego na zakopiańskiej Polanie Szymoszkowej.

Zapisy internetowe na oba przystanki są już zamknięte, ale można się jeszcze zgłosić w dniu eliminacji w biurze zawodów – między 10:00 a 11:30 w Szczyrku, oraz między 14:00 a 16:30 w przypadku kwalifikacji w Zakopanem.

 

PROGRAM RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ 2013

POZOSTAŁE PRZYSTANKI ELIMINACYJNE:

  • 16 LUTEGO – SZCZYRK, JULIANY, godz. 12:00
  • 24 LUTEGO – ZAKOPANE, POLANA SZYMOSZKOWA, godz. 18:30

FINAŁ RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ:

  • 24 LUTEGO – ZAKOPANE, KASPROWY WIERCH
    • Start zawodów o godzinie 08.00

****

Zawody Red Bull Zjazd na Krechę są przeznaczone dla wszystkich powyżej 16 lat, umiejących jeździć na nartach lub desce i czujących się na siłach, by pokonać wymagającą trasę. W ramach zawodów, zostaną nagrodzeni: zwycięzca zjazdu finałowego w klasyfikacji generalnej (bez względu na kategorię i płeć) oraz zawodnicy, którzy osiągną najlepszy wynik w czterech kategoriach: narciarz, narciarka, snowboardzista i snowboardzistka. Na zwycięzców czekają wartościowe nagrody rzeczowe od firm HEAD, Dakine, GoPro, Quiksilver, Roxy o wartości blisko 50 000 zł.

Więcej informacji na www.redbullzjazdnakreche.pl

final_13

Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Newsy

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry