Podążaj za nami

Pierwsze zgrupowanie zawodników AST Poland na śniegu!

Relacje z imprez

Pierwsze zgrupowanie zawodników AST Poland na śniegu!

Członkowie Alpine Snbowboard Teamu w składzie Tomasz Kowalczyk, Andrzej Gąsienica-Daniel, Weronika Biela, Maciej Hańczewski oraz Natalia Ficek trenowali na Austriackim lodowcu Stubai w terminie 1-11 listopada. 

Oddalony zaledwie 45 minut od Innsbrucka lodowiec Stubai oferuje 110 km tras, od łatwych do wymagających stoków. Między 1.750 i 3.210 m n.p.m. miłośnicy sportów zimowych mają  do dyspozycji 25 nowoczesnych kolejek linowych. Lodowiec czynny jest od października do końca czerwca. Tygodniowy karnet kosztuje 190 euro, zakwaterowanie w pensjonacie można znaleźć od 20 – 40 euro w zależności od standardu.

ast_1

Jest to pierwsze spotkanie wszystkich zawodników Alpine Snowboard Teamu w tym sezonie, gdyż pochodzą z różnych części Polski.

Zgrupowanie na śniegu rozpoczęli rozpoznaniem tras oraz wyciągów. Był również czas na zrobienie zdjęć alpejskich krajobrazów, a także fotek na Facebooka : )

„Pierwsze dni trenowaliśmy na trasach łatwiejszych ponieważ chcieliśmy się rozjeździć oraz popracować nad techniką. Pod koniec tygodnia spotkaliśmy Czechów oraz Francuz, którzy przyjechali trenować na tyczkach, a że środowisko snowboardowe jest bardzo przyjazne skorzystaliśmy z zaproszenia i przez 2 dni trenowaliśmy razem. Tym sposobem zyskaliśmy nowych znajomych, których zresztą pozdrawiamy” mówi Andrzej Gąsienica-Daniel

 

Andrzej_Gsienica_Daniel_Tomasz_Kowalczyk_AST_Poland_Alpine_Snowboard_Team_Stubai_2011_Rozgrzewka

„W niedzielę w późnych godzinach popołudniowych przyjechała grupa młodych zawodników Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, której jesteśmy absolwentami. Od poniedziałku zaczęliśmy ostry trening pod okiem jednego z najlepszych trenerów w Polsce, Michała Sitarza, który korygował błędy w technice oraz na bieżąco udzielał nam cennych porad” dodaje Tomasz Kowalczyk, współzałożyciel Teamu.

Andrzej_Gsienica_Daniel_Tomasz_Kowalczyk_AST_Poland_Alpine_Snowboard_Team_Stubai_2011

Popołudniami kadrowicze trenowali równowagę oraz koordynacje na Slackline, co jest bardzo dobrym ćwiczeniem uzupełniającym w jeździe na desce.

Andrzej_Gsienica_Daniel_Tomasz_Kowalczyk_AST_Poland_Alpine_Snowboard_Team_Stubai_2011_Slackline

Pogoda przez cały pobyt dopisywała tak samo zresztą jak warunki na trasach, które były wręcz idealne do treningu na twardej desce.

ast_2

 

 

Sponsor

Sponsor---Helan-Zakopane-w-

 

 

Patroni medialni

patroni-medialni-ast

Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Relacje z imprez

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry