Podążaj za nami

Sanki w Dolinie Stubai

Newsy

Sanki w Dolinie Stubai

Emocjonujący, szybki zjazd w dół stoku nie jest zarezerwowany tylko dla narciarzy i snowboardzistów. W Dolinie Stubai może doświadczyć go każdy, kto odważy się zjechać na sankach z okolicznych grzbietów górskich. Dorośli bawią się tu lepiej niż dzieci.

Z 11 naturalnymi torami saneczkowymi, spełniającymi surowe kryteria jakości i bezpieczeństwa, oraz 43 kilometrami tras, Dolina Stubai stanowi największy teren saneczkarski w Tyrolu.Tory dostępne są od wczesnych godzin porannych do popołudnia, a cztery z nich, dzięki oświetleniu, otwarte są także nocą. Dzięki temu każdy dzień urlopu można wykorzystać w pełni, zamieniając narty i deski na inny środek transportu, w tym przypadku sanki.

Nocna przejażdżka na sankach

Nocne saneczkowanie to wyjątkowe doświadczenie dostępne w ośrodku Serles przy Mieders (2 razy w tygodniu), Elfer przy Neustift (3 razy w tygodniu) oraz w Schlick 2000 przy Fulpmes (w każdy czwartek). Tor z Gleinserhof do miejscowości Schönberg przez cały sezon zimowy jest oświetlany codziennie do godz. 0:30. Szczególnie romantyczna jest przejażdżka z Elfer do Pinnistal, ponieważ odbywa się przy ciepłym świetle lamp naftowych.

 

Świetna infrastruktura

Dolina Stubai jest pierwszym regionem w Tyrolu, który zdobył dla wszystkich swoich tras saneczkowych oznaczenie „Tiroler Naturrodelbahn-Gütesiegel” („Odznaka Tyrolskiego Naturalnego Toru Saneczkowego”). Odznaka ta gwarantuje, że tory spełniają wysokie kryteria jakości i bezpieczeństwa,wyznaczone przez region Tyrol. Dolina Stubai posiada tory saneczkowe o różnej długości: są tu 2-kilometrowe trasy, jak ta z Gewöhre do wioski Telfes, ale też i ponad 6-kilometrowy zjazd z Elfer do Neustift. Średnie nachylenie torów wynosi ok. 11 %. Do tras saneczkowych można się dostać pieszo lub podjechać kolejką linową. Dwuosobowe sanki można wypożyczyć w sklepach sportowych w Neustift, Fulpmes i Mieders, na 3 stacjach kolejek linowych na Schlick 2000, Elfer i Serles oraz w większości schronisk górskich zlokalizowanych na początku tras. Koszt wynajmu sanek to ok. 5 EUR na 1 dzień.

Stubai Winter Card

Dobrym rozwiązaniem dla tych osób, które od narciarskich stoków wolą zimowe wędrówki, spacery na rakietach śnieżnych czy saneczkowanie, jest karta Stubai Winter Card. Ważna jest w dzień i nocy w okresie od grudnia 2014 r. do 28.03.2015 r., przez 5 z 7 dni, i umożliwia korzystanie z kolejek linowych na Schlick 2000, Serles i Elfer (wielokrotnie) oraz na lodowiec Stubai (1 wjazd i 1 zjazd dziennie). Kartę można kupić w kasie każdej z kolejek, a jej koszt dla osoby dorosłej to 91 EUR + 2 EUR kaucji za keycard.

 

Odpoczynek w alpejskiej chacie

Po emocjonującej jeździe na sankach, warto zajrzeć do jednego ze schronisk, które leżą blisko tras saneczkowych. W miłej, gościnnej atmosferze można posilić się w nich pożywnymi daniami, przygotowanymi z wysokiej jakości produktów regionalnych. Polecamy takie specjały kuchni austriackiej, jak słodki omlet cesarski Kaiserschmarrn oraz kluski Spätzle.

Więcej informacji nt. poszczególnych tras saneczkowych w Dolinie Stubai znajdują się na:www.stubai.at/pl/aktywnosci/saneczkarstwo.

 

tvbstubaitirol_andreschoenherr_crosscountry_05_72dpi_web tvbstubaitirol_andreschoenherr_tobogganing_01_72dpi_web tvbstubaitirol_andreschoenherr_tobogganing_02_72dpi_web tvbstubaitirol_andreschoenherr_tobogganing_night_04_72dpi_web

Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Newsy

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry