Podążaj za nami

Nikita Chickita USA 2009

Artykuły

Nikita Chickita USA 2009

Nikita Chickita zagościła 21 lutego w Mammoth’s South Park. Ponad 70 młodych i starszych dziewczyn zmierzyło się w zawodach gdzie wygraną był roczny sponsoring Nikity (am) i 1000$ (pro).

Załoga snow parku w Mammoth zadbała o to, że park był przygotowany jak najlepiej dla dziewczyn, które w swoich skokach chciały pokazać się jak z najlepszej strony.
“Zestaw przeszkód był cudowny. South Park zawsze jest dobrze przygotowany i wprawia w dobre flow.” opowiadała Colleen Quigley – snowboardzistka Nikity i zwyciężczyni za najlepszy trick. “Było naprawdę dobrze i widać było, że ludzie świetnie się bawią. Dziewczyny trochę narzekały na skoki ale park był przygotowany świetnie na to wydarzenie.” Colleen dzięki swojemu idealnemu backflipowi, który zapewnił jej 3 miejsce wśród skoków zarobiła 300$.

Wydarzenie było bezprecedensowe, nawet pomimo podziału między amatorami i pro. Snowboardzistki Nikita takie jak Magalie DuBois, Vera Janssen, Maribeth Swetkoff, Gabby Maiden, Femke Henriques i Madison Blackley też były obecne, tak jak zwyciężczyni zeszłorocznych zawodów i sponsoringu Nikity – Alice Gong. Najmłodsza uczestniczka w zawodach miała 9 lat , natomiast najstarsza ok. 50 lat. Dziewczynom podobało się to, że mogły jeździć razem z innymi dziewczynami w różnym wieku i o różnym poziomie zaawansowania.

“Co roku wracam na Nikita Chickita ponieważ to świetna zabawa móc jeździć z tyloma innymi dziewczynami naraz.” – powiedziała Madison Blackley. “ Uważam, że jest to super mobilizujące dla młodszych dziewczyn kiedy konkurują ze starszymi snowboardzistkami. Lubię to, że nie ma żadnych grup wiekowych i wszyscy są równi.”

Snowboardzistka z South Lake Tahoe Joanna Dzierzawski zgarnęła główne nagrody w sekcji pro. Definitywnie przodowała w technice podczas trudnej sekcji jibbowej. Riderka Nikity – Vera Janssen ukończyła na 2 miejscu wykonując takie tricki jak front 3, back 3, cab lipslide 270 out and a 270 up, 270 na końcowym wallridzie.

Ale największą zwyciężczynią została Marley Colt, 17letnia snowboardzistka z Eden, UT, która opuściła Mammoth z rocznym kontraktem na sponsoring Nikity. Oprócz rocznego sponsoringu wygrała nagrody od: Osiris, Seychelles and BC, Fender, Coal, Lomo, Pom Pom Wax, Flux, Omatic i Celsius. Marley pokazała świetny zestaw tricków, wśród nich frontside 360 indy, duży nose grab i tail grab 180.

“To są pierwsze zawody, które udało mi się wygrać w tym roku więc jestem zadowolona” – powiedziała Marley. “Zapowiada się super zabawa kiedy będę jeździć dla Nikity! Kocham Nikitę, ich ubrania więc będzie super!”

Pod koniec dnia Nikita Chickita nie była już nastawiona na wygrywanie ale na super jazdę z dziewczynami. Pomimo, że Matka Natura nie dała za dużo słońca w tym roku, nastrój był dobry i dziewczyny szczęśliwe.

“Dla mnie najważniejsze było zobaczyć wszystkie dziewczyny, których nie widziałam od roku. Nie przyjechałam tutaj wygrać, tylko pobyć z dziewczynami i dobrze się bawić na imprezie” – powiedziała Magalie Dubois, snowboardzistka Nikity.<

Nagrody były rozdawane podczas Lakanuki Saturday night, towarzyszył temu występ rokowego zespołu The Black Tales, z LA. Noc zakończyła się beatami DJ C-Lo.

Zawody Nikita Chickita 2009 USA odbyły się dzięki Nikita Clothing, Venus Zine, Transworld Snowboarding, Mammoth Mountain, Coal, Fender, Osiris, Coal, Flux Bindings, Omatic Snowboards, BC and Seychelles Footwear, Celsius, Luna Bar, Dakine i Pom Pom Wax.

Wyniki:

Pro

1. Joanna Dzierzawski $1,000
2. Vera Janssen $700

Am

1. Marley Colt
2. Elle Kaylor
3. Priscilla Lee

Best Trick

1. Colleen Quigley $300

Caley Vanular

 Caley Vanular

Colleen

Coleen Quigley – backflip

Crowd

Zawodniczki

Joanna Dzierzawski

Joanna Dzierzawski

Magali Dubois

Magali Dubois

Megan Whiteside

Megan Whiteside

Priscilla Lee

Priscilla Lee

Zoe Frolik

Zoe Frolik

Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Artykuły

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry