Podążaj za nami

Znamy szczegółowy program I Feskiwalu!

Newsy

Znamy szczegółowy program I Feskiwalu!

W dniach 14-15 października, w Katowicach czeka nas wydarzenie, które jest doskonałą okazją do przygotowania się do nadchodzącego sezonu zimowego. Feskiwal organizowany przez fundację Colors of Silesia to szansa na poznanie nowości w sprzęcie i trendach w dyscyplinach uprawianych o tej porze roku. Najwyższy czas przedstawić jego program.

 

Podczas Feskiwalu na Śląsk zawitają największe stowarzyszenia śnieżne, m.in. Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu oraz Polski Związek Biathlonu. Dodatkowo trenerzy, zawodnicy i lekarze opowiedzą nam o swoich dyscyplinach.

Ogromną atrakcją będą goście specjalni, czyli: Adam Małysz z trenerem Apoloniuszem Tajnerem oraz biathlonista – Tomasz Sikora. Opowiedzą oni uczestnikom festiwalu o swojej karierze i o tym, jak przygotować się do uprawiania danej dyscypliny. Adam Małysz wraz z Apoloniuszem Tajnerem będzie gościem Feskiwalu w sobotę między 13:00 i 15:00, natomiast z Tomaszem Sikorą spotkamy się w niedzielę – 15 października – o tej samej porze.

Poza spotkaniami z gośćmi specjalnymi podczas Festiwalu Sportów Śnieżnych zostaną wygłoszone niezwykle ciekawe prelekcje.

Ratownicy GOPR doradzą, jak zachować bezpieczeństwo w górach zimą, przedstawiciele SITN zaprezentują ścieżkę kariery instruktora, a dr Mariusz Smolik ze stowarzyszenia PolSkiMed opowie o urazach i zespołach bólowych w butach narciarskich.

Rodzice, którzy chcą wprowadzić swoje dzieci w świat sportów śnieżnych, dowiedzą się, jak przygotować swoje dzieci do zajęć na śniegu podczas Akademii Sitnusia.

Wykłady to jednak nie wszystko, co przygotowali dla miłośników zimy organizatorzy I Feskiwalu. W MCK na dwa dni powstanie tor do nauki snowboardingu dla dzieci, przygotowany przez zespół Riglet Park. Najmłodsi wezmą także udział w zajęciach Akademii Sitnusia, którą poprowadzą instruktorzy SITN-PZN.

Zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, atrakcją będą pokazy psów oraz wystawa zabytkowych nart należących do legend narciarstwa polskiego. Polski Związek Biathlonu odda do dyspozycji gości strzelnicę laserową i automatomat do strzelania. Można będzie również zobaczyć pełne wyposażenie biathlonisty.

Nasi wystawcy zadbają też o odpowiednie przygotowanie uczestników Feskiwalu do sezonu zimowego. Fitness Academy, doradzi, jakie ćwiczenia dobrać, aby poprawić swoją kondycję i rozgrzać ciało przed feriami na nartach. Do zdobycia będą bezpłatne wejściówki na zajęcia w klubie.

Feskiwalowy weekend zapowiada się zatem obiecująco. Wystawcy i prelegenci będą czekali na Was od godziny 10:00 do 18:00 każdego dnia imprezy. Wstęp jest odpłatny. Bilety dla dorosłych (między 15. a 65. rokiem życia) kosztują 7 zł. Wydarzenie ma charakter rodzinny, dlatego organizatorzy przygotowali także bilety rodzinne w cenie 10 zł.

Jeżeli jesteś firmą czy organizacją, która chce się wystawić to zapraszamy do rejestracji na stronie www.feskiwal.pl/rejestracja.

Bieżącą informację o Feskiwalu można znaleźć na stronie portalu FB/FeskiwalKatowice.

Impreza jest biletowana. Ceny biletów: 7 zł – dorosły (15-65 roku życia) i 10 zł rodzinny.

 

Zapraszamy do odwiedzenia Festiwalu Sportów Śnieżnych.

 

 

Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Newsy

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry