Podążaj za nami

Masowy wyścig z Kasprowego już w tą niedzielę! RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ!

Newsy

Masowy wyścig z Kasprowego już w tą niedzielę! RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ!

RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ, ZAKOPANE, 27 LUTEGO 2011

Już w najbliższy weekend odbędą się najbardziej oczekiwane zawody sezonu zimowego – Red Bull Zjazd na Krechę. 700 śmiałków, którzy zarejestrowali się na stronie www.redbull.pl/zjazdnakreche, w sobotni wieczór 26 lutego weźmie udział w eliminacjach na Polanie Szymoszkowej. 300 najszybszych narciarzy i snowboardzistów w niedzielny poranek (27 lutego) wystartuje ze szczytu Kasprowego Wierchu.

W rekordowym tempie została zamknięta lista startowa uczestników biorących udział w eliminacjach na Polanie Szymoszkowej. W zaledwie 5 dni zarejestrowało się do zjazdu aż 700 osób! Wśród uczestników znajduje się 100 kobiet i 600 mężczyzn. Zadziwiająco dużym zainteresowaniem cieszy się ta edycja zawodów wśród snowboardzistów, których zgłosiło się prawie tylu co narciarzy! Tegoroczna rywalizacja rozstrzygnie, kto króluje na stoku: snowboard czy narty?

W sobotni wieczór (26 lutego) stok Polana Szymoszkowa zamieni się w miejsce rywalizacji kilkuset śmiałków. Będą oni walczyć o wejście do finału Red Bull Zjazd na Krechę planowanego na niedzielny poranek. Współzawodnictwo w kwalifikacjach będzie przeprowadzane w 30-osobowych grupach ze startu wspólnego (z dobiegnięciem do sprzętu) na zasadzie serii zjazdów na czas. Trasa będzie poprowadzona wzdłuż całego stoku Polana Szymoszkowa. Zarówno w eliminacjach jak i w finale obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”.

Finałowe starcie zostanie rozegrane w niedzielny poranek 27 lutego na Kasprowym Wierchu.
W zjeździe z Kasprowego Wierchu weźmie udział maksymalnie 300 osób – z najlepszymi czasami
w swoich kategoriach uzyskanymi podczas sobotnich eliminacji. W 2009 roku najszybszy był narciarz – Wojtek Szczepanik, który osiągnął czas 6 minut i 18 sekund!

Bieżące informacje na temat zawodów można znaleźć na stronie www.redbull.pl/zjazdnakreche

****

Red Bull Zjazd na Krechę to jedyny w Polsce masowy wyścig narciarsko-snowboardowy, którego trasa prowadzi ze szczytu Kasprowego Wierchu do mety w Kuźnicach. W ramach zawodów, zostaną nagrodzeni: zwycięzca zjazdu finałowego w klasyfikacji generalnej (bez względu na kategorię i płeć) oraz zawodnicy, którzy osiągną najlepszy wynik w czterech kategoriach: najlepszy narciarz, najlepsza narciarka, najlepszy snowboardzista, najlepsza snowboardzistka. Na zwycięzców czekają wartościowe nagrody rzeczowe od firm Head, O’Neill i Philips.

RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ:

ELIMINACJE: POLANA SZYMOSZKOWA – 26 LUTEGO, GODZ. 18.30

WYŚCIG FINAŁOWY: KASPROWY WIERCH – 27 LUTEGO, GODZ. 8.30

Więcej na www.redbull.pl/zjazdnakreche

Jarek_Modyski_Red_Buu_Zjazdnakreche_Red_Bull_Photofiles

Jarek_Modyski_Red_Buu_Zjazdnakreche_Red_Bull_Photofiles1

Red_Bull_Zjazd_na_Kreche_fot_Radek_Drozdowicz_Red_Bull_Photofiles

Red_Bull_Zjazd_na_Kreche_fot_Sebastian_Wolny_Red_Bull_Photofiles

Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Newsy

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry