Podążaj za nami

Rafał Sypień najlepszy na OSCYPie !

Newsy

Rafał Sypień najlepszy na OSCYPie !

Piękna pogoda i bardzo wysoki poziom jazdy – tak zapamiętana zostanie dziewiąta edycja OSCYP Snowboard Contest. Najdłużej organizowane zawody snowboardowe w Polsce odbyły się w sobotę 4 lutego, ponownie na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej. Spośród najlepszych w kraju zawodników, najlepszy był Rafał Sypień, który zdobył pierwsze miejsce. Dodatkowy konkurs na najlepszy trik wygrał Wojtek Pawlusiak.

W ciągu ostatnich dziewięciu lat na podium zawodów OSCYP Contest, stawało wielu różnorodnych zawodników. Mimo wszystko skład najlepszej trójki nigdy się nie powtórzył. Dopiero podczas tegorocznej edycji, nazwiska z podium pozostały te same. Zmieniła się tylko ich kolejność. Zdobywca trzeciego miejsca z poprzedniej edycji, Rafał Sypień w ciągu roku znacznie rozwinął swoje umiejętności, zdobywając pierwsze miejsce i nieoficjalny tytuł najlepszego w Polsce snowboardzisty. Rafał zrzucił poprzedniego mistrza, Wojtka Pawlusiaka, na trzecie miejsce. Drugą pozycję w stawce obronił wszechstronny Piotrek Janosz z Katowic.

„Rafał wykazał się wielką kreatywnością i to pozwoliło mu dzisiaj zwyciężyć” mówił Piotrek Janosz po wręczeniu nagród. „Cieszę się ze swojego drugiego miejsca, ale jeszcze bardziej cieszę się, z bardzo pozytywnego dnia na desce.” „Pogoda dopisała, a przeszkody były przygotowane perfekcyjnie. Dobrze mi się jeździło, co niewątpliwie wpłynęło na wynik. Tak naprawdę zwycięstwo jest tylko miłym dodatkiem” dodał Rafał Sypień.

Oprócz konkursu głównego, tradycyjnie zorganizowany został również NIXON Best Trick, rozegrany na sekcji jibbowej. Tu ponownie doszło do bliskiego pojedynku Rafała Sypienia z Wojtkiem Pawlusiakiem, ale tym razem lepszy okazał się Wojtek. Pochodzący z Wilkowic snowboardzista wykonał trudniejszą technicznie kombinację trików, dzięki czemu otrzymał tytuł najlepszej sztuczki tej edycji.

Więcej informacji, retransmisję z relacji na żywo oraz pierwsze zdjęcia z zawodów, można znaleźć na oficjalnym profilu Facebook oraz Instagram.

WYNIKI

1. Rafał Sypień
2. Piotr Janosz
3. Wojtek Pawlusiak

BEST TRICK – Wojtek Pawlusiak

OFICJALNA STRONA
https://www.oscypsnowboardcontest.pl
FANPAGE ZAWODÓW
https://www.facebook.com/oscypsnowboardcontest/
INSTAGRAM ZAWODÓW
https://www.instagram.com/oscypcontest/

 

Fot. Rafał Wielgus

Piotr Janosz @fot.Rafał Wielgus

Podium@fot.Rafał Wielgus

Publiczność@fot.Rafał Wielgus

Rafał Sypień @fot.Rafał Wielgus

Wojtek Pawlusiak @fot.Rafał Wielgus

Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Newsy

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry