Podążaj za nami

NAJSZYBSI JUŻ W NIEDZIELĘ ZJADĄ NA KRECHĘ!

Newsy

NAJSZYBSI JUŻ W NIEDZIELĘ ZJADĄ NA KRECHĘ!

Już w najbliższą niedzielę w Tatrzańskiej Łomnicy odbędzie się finał Red Bull Zjazd na Krechę 2012. Nim jednak najszybsi staną na linii startu, w przeddzień Wielkiego Finału – odbędą się ostatnie eliminacje na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem. 300 amatorów zawrotnych prędkości w niedzielny poranek będzie rywalizowało po słowackiej stronie Tatr. Wygra ten, kto pojawi się na mecie jako pierwszy!

 

Kolejna edycja kultowych zawodów zrzeszających miłośników sportów zimowych odbędzie się już w najbliższą niedzielę – 26 lutego w Tatrzańskiej Łomnicy. Zawody Red Bull Zjazd na Krechę cieszą się olbrzymią popularnością zarówno wśród narciarzy jak i snowboardzistów; kobiet i mężczyzn.  Zawody masowego zjazdu – od kilku sezonów są obecne również w kalendarzu startów czołowych reprezentantów Polski w sportach zimowych m.in.: Wojtka Szczepanika, Michała Kłusaka, Stanisława Karpiela, Wojtka Pawlusiaka, czy Marcina Bociana. W ubiegłym roku zwycięzca – Michał Kłusak pokonał trasę finałową w Tatrzańskiej Łomnicy w niecałe trzy minuty. Czy w tym roku ktoś poprawi jego wynik, zobaczymy już 26 lutego!

 

Wśród uczestników startujących w Red Bull Zjazd na Krechę pojawią się również aktorzy, muzycy oraz zawodnicy sportów motorowych. W zwartych szeregach na linii startu będzie można zobaczyć m.in. Piotra Zelta, Wojtka „Łozo” Łozowskiego, czy motocyklistów znanych z Rajdu Dakar – Jakuba Przygońskiego, Marka Dąbrowskiego i Jacka Czachora.

 

W tym roku oprócz tradycyjnych eliminacji na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem (25 lutego), odbyły się również dwie dodatkowe kwalifikacje w Krynicy-Zdroju (12 lutego) i Szczyrku (19 lutego). Ostatni przystanek eliminacyjny i ostatnia szansa na wejście do finału już w sobotę! Rywalizacja w Zakopanem wyłoni blisko 200 zawodników, którzy wywalczą sobie gwarantowany udział w tegorocznej edycji Red Bull Zjazd na Krechę.

 

W zjeździe finałowym weźmie udział maksymalnie 300 osób – z najlepszymi czasami w swoich kategoriach uzyskanymi podczas trzech sesji kwalifikacyjnych. W ramach zawodów, zostaną nagrodzeni: zwycięzca zjazdu finałowego w klasyfikacji generalnej (bez względu na kategorię i płeć) oraz zawodnicy, którzy osiągną najlepszy wynik w czterech kategoriach: najlepszy narciarz, najlepsza narciarka, najlepszy snowboardzista, najlepsza snowboardzistka. Na zwycięzców czekają wartościowe nagrody rzeczowe od firm Head, Dakine, GoPro oraz Red Bull MOBILE o wartości blisko 30 000 zł.Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Newsy

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry