Podążaj za nami

Kryształowa Kula AMP dla Andrzeja Gąsienicy-Daniel i Magdaleny Pasko

Newsy

Kryształowa Kula AMP dla Andrzeja Gąsienicy-Daniel i Magdaleny Pasko

Rozegrane 28.02.2012 Akademickie Mistrzostwa Polski były dla członów Grupy A.S.T. niezwykle udane, szczególnie dla chłopaków którzy zgarnęli 3 pierwsze miejsca wygrywając w pięknym stylu z resztą zawodników. Pokazali oni kto rządzi w tym sezonie na polskich stokach.

Zawody rozegrane na stoku Harenda w Zakopanem jak co roku rozpoczęły się od eliminacji strefy zachodniej oraz wschodniej.  O ogromnym pechu może mówić zeszłoroczna brązowa medalistka AMP, oraz główna faworytka do złota w tym roku, Weronika Biela, którą zawiódł sprzęt i niestety nie ukończyła ona pierwszego przejazdu. W śród Pań po dwóch równych przejazdach zwyciężyła Magda Pasko przed Natalią Ficek  (AST) która przegrała złoto zaledwie o 0,07 sekundy , natomiast brąz powędrował do Aleksandry Król.

Mistrzowski tytuł sprzed 4 lat odzyskał Andrzej Gąsienica – Daniel, jego głównym rywalem do złota był kolega z Teamu Tomasz Kowalczyk, który po pierwszym przejeździe tracił do Andrzeja zaledwie 0,06 sekundy. Chłopaki pokazali że są w wielkiej formie odjeżdżając swoim kolegom ponad sekundę.

Drugi przejazd przyniósł wiele emocji ponieważ duża liczba uczestników rzuciła się do odrabiania strat z nadzieją na poprawę swojej pozycji, niestety nie wszystkim wyszło to na dobre.  Rafał Płaza, 3 po pierwszym przejeździe wypadł z trasy, a na jego miejsce błyskawicznie wskoczył Maciej Hańczewski z A.S.T. Tomasz Kowalczyk zaliczył słabszy przejazd, ostatecznie zajmując 2 pozycję, co wykorzystał triumfator Akademickich Mistrzostw Polski 2012 Andrzej Gąsienica – Daniel.

W snowboardowych AMP wystartowało ok. 260 zawodniczek i zawodników. Impreza zorganizowana została przez AZS Środowisko. Już nie możemy się doczekać przyszłorocznych Mistrzostw .

Gratulacje dla wszystkich medalistów.

Medalistki AMP 2012 w snowboardzie:

1. Magdalena Pasko (AWF Katowice)
2. Natalia Ficek (AST) (AWF Kraków)
3. Aleksandra Król (UJ Kraków)

Medaliści AMP 2012 w snowboardzie:

1. Andrzej Gąsienica-Daniel (AST) (UEK Kraków)
2. Tomasz Kowalczyk (AST) (AWF Kraków)
3. Maciej Hańczewski (AST) (Politechnika Poznańska)

DSCN2792

DSCN2797

DSCN2808

DSCN2828

DSCN2829

P2280511

P2280524

Sponsorzy AST:

Hotel *** Helan w Zakopanem

Przedsiębiorstwo Kamieniarskie „Wolski”

tapeta_patroni_medialni_2

Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Newsy

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry