Podążaj za nami

EveryBoard Festival – pierwsza taka impreza na świecie!!

Newsy

EveryBoard Festival – pierwsza taka impreza na świecie!!

W głowach dwóch przyjaciół, Jakuba i Wojtka, pasjonatów sportów „deskowych”, pojawił się pomysł zorganizowania festiwalu, który zgromadziłby wszystkich miłośników wszelkiego rodzaju desek. 22 kwietnia 2011 roku Jakub „Futek” Futerhendler zginął w tragicznym wypadku mając zaledwie 20 lat.

Futek był osobą o nieposkromionej energii i zaraźliwym optymizmie. Kochał sport, czerpał z niego garściami oraz zarażał innych swoją pasją. Był instruktorem snowboardu i studentem architektury Politechniki Wrocławskiej. A co najważniejsze był najlepszym synem, bratem, wnukiem, kuzynem i przyjacielem. Po śmierci Futka, jego przyjaciele i rodzina postanowili zrealizować jego pomysł i marzenie, a tym samym uczcić jego pamięć.

Będzie to pierwsza tego typu impreza na świecie i jesteśmy w trakcie jej organizacji. Chcemy by ten festiwal był coroczną imprezą cykliczną, gromadzącą wszystkie sporty “deskowe” w jednym miejscu. Dzięki współpracy z Urzędem Miasta w Karpaczu, mamy możliwość zorganizowania imprezy typu “whole city event” oraz będziemy się starać zaangażować pobliskie resorty sportowe z Czech i Niemiec, oraz zaprosić gości także z Francji, USA, Austrii i innych państw, podwyższając rangę imprezy do wydarzenia międzynarodowego.

Na naszym festiwalu będziemy prezentowali ok. 20 dyscyplin związanych z deskami, zawody odbędą się między innymi na ulicach Karpacza, na stadionie, na budowanym specjalnie na Festiwal Skateparku, torze Skimboardowym i Wakeboardowym itd. Pokazy skoków snowboardowych odbędą się na zbudowanej skoczni ze śniegiem, obok stok z piaskiem, skoki z deską ze spadochronem, a nawet transmisja z Afryki przedstawiająca jazdę na deskach po ogromnych wydmach.

Nikt jeszcze nie zgromadził tylu dyscyplin w jednym miejscu, wykorzystując wszystkie walory i siły natury, czasem sprzeczne ze sobą (woda i śnieg, wydmy i góry, niebo i ziemia). W imprezie wezmą udział najlepsi polscy przedstawiciele wszystkich dyscyplin “deskowych”, olimpijczycy, mistrzowie świata i Europy, sportowcy oraz amatorzy. Wiele z dyscyplin będzie oficjalnie prezentowana szerszej publiczności po raz pierwszy, więc możemy się spodziewać pierwszych mistrzostw Polski we freeboardingu, mountainboardingu, snowskate i innych. Imprezy towarzyszące sprawią, że będzie to święto sportów ekstremalnych oraz kultury z tymi sportami związanej.

Wszelkie informacje na temat festiwalu znajdziecie na stronie:

www.everyboardfest.pl

 

everyboardfest

Czytaj dalej
To może cię zainteresować...
Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Newsy

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry