Podążaj za nami

Już za miesiąc Burton AM TOUR. Rejestracja ropoczęta!

Am Burton

Newsy

Już za miesiąc Burton AM TOUR. Rejestracja ropoczęta!

Za miesiąc w Białce Tatrzańskiej odbędzie się Burton AM TOUR – polska edycja największej w Europie serii amatorskich, freestyle’owych zawodów snowboardowych. Impreza będzie miała miejsce 14 lutego w Białce Tatrzańskiej. W snowparku na Kotelnicy zobaczymy ok. 70 przyszłych gwiazd snowboardu z całej Europy.

Za nami już trzy „przystanki” Burton AM TOUR, w których świetną formę prezentują młode zawodniczki z Polski. 13-letnia Alicja Moskal z Krakowa zajmuje obecnie trzecie miejsce w kategorii Youth Girls. Z kolei Anita Mączka z Bochni jest czwarta.

Wsnowparku Burtona, największym obiekcie tego typu w Polsce, zobaczymy także nadzieje polskiego snowboardu – Tomka Wolaka oraz Nikodema Franczaka, który w ubiegłorocznych zawodach Burton European Open rozegranych w szwajcarskim Laax zajął czwarte miejsce w kategorii Youth. Nie zabraknie również na stałe mieszkającego w austriackim Innsbrucku Piotra Janosza, jednego z najbardziej obiecujących polskich snowboardzistów.

Am Tour Burton

Od soboty na stronie www.burton.com/amtour można zgłaszać udział w polskiej edycji imprezy. Rejestracja potrwa cztery tygodnie, nie należy jednak odkładać tego na ostatnią chwilę – w zeszłym roku lista została zamknięta na długo przed zawodami. – mówi Łukasz Kosmowski z Burton Snowboards Polska.

Największa amatorska impreza snowboardowa Burton AM TOUR jest dla polskich snowboadzistów i snowboardzistek szansą na pokazanie swoich umiejętności i rozpoczęcie profesjonalnej kariery. Każdemu z przystanków Touru bacznie przyglądają się bowiem sponsorzy poszukujący przyszłych gwiazd freestyle’u. Zwycięzcy w klasyfikacji generalnej otrzymają pondto tzw. Burton European Open składający się z zarezerwowanego miejsca startowego w największych europejskich zawodach snowboardowych odbywających się każdego roku w szwajcarskim Laax.

Zawodnicy walczą także o punkty w światowym rankingu Swatch Ticket To Ride. W tym sezonie Burton AM TOUR odbywa się w 12 ośrodkach narciarskich w 12 krajach. Najbliższe zawody z cyklu Burton AM TOUR już 24 stycznia w Austrii. Partnerem tegorocznych zawodów jest firma Volvo.

Burton Am Tour BURTON AM TOUR – PODSTAWOWE INFORMACJE

Burton AM TOUR 2008/2009 to największa w Europie seria amatorskich freestyle;owych zawodów snowboardowych, odbywających się w 12 europejskich ośrodkach narciarskich.Zawodnicy urodzeni między 1989 a 2001 rokiem, rywalizują w czterech kategoriach wiekowych: Junior Girls, Junior Boys, Youth Girls i Youth Boys. Polska edycjaBurton AM TOUR odbędzie się już po raz drugi w Białce Tatrzańskiej, a zaplanowana jest na 14 lutego 2009r.

Burton AM TOUR daje młodym, utalentowanym freestyle’owcom możliwość udziału w  największych,europejskich zawodach snowboardowych: Burton European Open, które obywają się co rok w szwajcarskim kurorcie Laax. Zwycięzcy w klasyfikacji generalnej otrzymują bowiem zagwarantowaną pozycję startową w zawodach Burton European Open. Przede wszystkim jednak uzyskują przepustkę do międzynarodowej i światowej kariery snowboardowej.

Dotychczas w zawodach Burton AM TOUR świetne zaprezentowały się dwie polskie zawodniczki, 13 letnia Alicja Moskal z Krakowa oraz 16 letnia Anita Mączka z Bochni, zdobywając czołowe miejsca w kategoriach Junior Girls i Youth Girls.

BURTON AM TOUR 2008/2009 KALENDARIUM:

15/11/2008 Bispingen (GER)

22/11/2008 Castleford (GBR)

06/12/2008 Landgraaf (NED)

24/01/2009 Flachauwinkl (AUT)

31/01/2009 Adelboden-Lenk (SUI)

07/02/2009 Grandvalira (AND)

14/02/2009 Bialka Tatrzanska (POL)

28/02/2009 Tandådalen (SWE)

07/03/2009 Sappee (FIN)

14/03/2009 Zolotaya Dolina (RUS)

21/03/2009 Avoriaz (FRA)

28/03/2009 Val Senales (ITA)

Zaproszenie na Am Burton

Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Newsy

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry