Podążaj za nami

Air&Style podbiło Innsbruck

Newsy

Air&Style podbiło Innsbruck

13 000 żywiołowych kibiców, dużo pozytywnych emocji i jeszcze więcej snowboardu na najwyższym poziomie. W Innsbrucku zakończyły się kultowe zawody Air&Style. „Pierścień chwały” zdobył Peetu Piiroinen z Finlandii. Belg Sepper Smith otrzymał tytuł TTR Big Air Champion 2012.

Najlepsi na świecie snowboardziści rywalizowali w miniony weekend w czasie zawodów Air&Style w Innsbrucku. Do jazdy zagrzewało ich 13 000 kibiców, którzy przybyli na stadion Bergisel mimo bardzo niskich temperatur. 20 zawodników zmierzyło się w systemie head-to-head.

W każdej rundzie oddawali po trzy skoki, które były oceniane przez sędziów pod kątem trudności technicznej, stylu, długości i wysokości lotu oraz poprawności lądowania.

Do tradycyjnej skoczni (Big Air) organizatorzy dodali także Burn Jib Section, czyli sekcję z poręczami. By przejść do kolejnej rundy zawodnicy musieli wykazać się większą, niż przez ostatnie lata wszechstronnością, a warto dodać, iż była to już 18 edycja Air&Style.

W ekscytującym finale zwyciężył Peetu Piiroinen (FIN), drugie miejsce zajął Sepper Smith (BEL), a trzecie Niklas Mattsson (SWE).

Pomimo, że na Bergisel nie można było obejrzeć Polaków, dzień wcześniej w zorganizowanych specjalnie z okazji Air&Style zawodach railowych Burn Fire&Steel 4. miejsce zajął Kuba Dytkowski.

Kubę będzie można zobaczyć już za tydzień podczas BURNin’ SNOW w Szczyrku – największego wydarzenia tej zimy, które podobnie jak Air&Style łączy muzykę i sport na najwyższym poziomie.

Już 10 i 11 lutego najlepsi snowboardziści i narciarze w Polsce będą rywalizowali na stoku Skrzyczne na specjalnie zbudowanej skoczni. Atmosferę podkręcą KAMP!, Future Folk, Uffie i Hot Chip.

Więcej informacji na stronie www.burninsnow.pl i www.air-style.com

 

PeetuPiroinen_AirStyle2012_FrodePhoto_s2

 

AS2012_FrodePhoto_s1

Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Newsy

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry