Podążaj za nami

Volcom Peanut Butter & Rail Jam 2010

Relacje z imprez

Volcom Peanut Butter & Rail Jam 2010

28 stycznia w Białce Tatrzańskiej odbyły się po raz pierwszy w Polsce zawody z serii Peanut Butter & Rail Jam.

Zawody te w odbywają się w formie jamowej, a co jest ich najważniejszym atutem, wszystko na nich jest za darmo!

Dla organizatorów był to swego rodzaju sprawdzian, a oceny wystawiali sami uczestnicy, którzy niczym mroczni jeźdźcy apokalipsy zjawili się niespodziewanie szybko nie mogąc się doczekać otwarcia snowparku specjalnie przygotowanego po mistrzowsku przez Jasia Wolaka aka Good Job i Techramps.

O sprawny przebieg imprezy oraz dobre słowo na niedzielę zadbał Maciek Heczko i jak to pieszczotliwie sam nazywa tzw. event pachoły 😉

Szanowne jury pod przewodnictwem Wojtka Pająka w składzie Sławek Szwarc, Kuba „Stajla” Pawlikowski, Łukasz „Bonio” Hospod czuwało nad rzetelną oceną wykonywanych tricków.

Od 10.00 w przybliżeniu oczywiście zaczęli się rejestrować uczestnicy, którzy zostali podzieleni na 4 grupy:

 • 15 lat i mniej
 • 16 lat i więcej
 • dziewczyny
 • kategoria open, (w której mogli startować zawodnicy sponsorowani oraz każdy kto czuł się na siłach by z nimi konkurować)

W pierwszym tzw. heacie, który rozpoczął się o 11.30 wystartowała połowa kategorii 16+ oraz dziewczyny w niepełnym składzie (reszta dziewczyn zaocznie zapisanych z powodu problemów komunikacyjnych dojechała dopiero na drugi heat).

Zawodnicy do dyspozycji mieli 2 raile oraz box. Przeszkody miały 3 stopnie trudności i aby zakwalifikować się do finału należało zaliczyć wszystkie 3 przeszkody oraz pokazać się na nich z jak najlepszej strony jako, że liczyły się tylko najwyższe noty sędziowskie z poszczególnych przeszkód, które następnie sumowane dawały ostateczny wynik ridera decydujący o jego być albo nie być …oczywiście w finale.

W drugim heacie startowała druga połowa zawodników z kategorii 16+ oraz jedyny zawodnik z grupy 15-, który naprawdę zagiął wszystkich niezłą stylówą, jak na swój wiek i szerokim wachlarzem triczków.

Spóźnialskie dziewczyny, które pomimo braku rozgrzewki i możliwości objeżdżenia wcześniej przeszkód pokazały dobrą formę, m.in. Estera Mrówka, która została wyróżniona przez naszego francuskiego kolegę z siedziby Volcoma dziką kartą na finał w Laax.
Po rozegraniu dwóch pierwszych heatów przyszła pora na 3 heat kategorii Open. W tej kategorii pokazało się kilku czołowych jibberów oraz dobrze zapowiadających się amatorów. Pojawili się m.in. Radek Cząstkiewicz, Paweł Guzik, Maciej Przężak aka Plaster, Młodszy Zielony, Skira i Hajna. 3 heat nie obył się bez dogrywki, dwóch kowbojów stanęło w szranki w walce o 3 miejsce. Bohaterami byli Skira i Hajna.

Pomiędzy poszczególnymi heatami zawodnicy mogli się posilić specjalnymi kanapkami PBRJ, jak sama nazwa wskazuje zresztą, kiełbaskami z grilla serwowanymi na bierząco, ciepłą herbatą i napojami energetycznymi, Zarówno na uczestników jak i wiernych kibiców i kibicek czekały darmowe gadgety Volcoma w naszym namiocie – koszulki, plakaty, tony naklejek, Całej imprezie towarzyszył niesamowity luz i przyjazna atmosfera, nikt nikogo nie poganiał, a spóźnialscy zawodnicy mogli liczyć na brak biurokratycznych zachowań;)

Po rozegraniu ostatniego 4 heatu czyli finału kategorii 16+ sędziowie mogli spokojnie udać się na narady, zawodnicy pochillować przy namiocie, a wszyscy chętni bez spiny pojeździć na przeszkodach.

Oprócz nagród ufundowanych przez Volcom’a, Ride’a, Dragon’a, Nitro, Aerial7, Skullcandy oraz 360sklep.pl trzech riderów z kategorii 15-, 16+, open oraz najlepsza dziewczyna zakwalifikowało się do finału PBRJ w Laax 10 kwietnia. Oprócz tego zostały rozdane aż 2 dzikie karty!

Wyniki:

Kategoria 15 i mniej:

 1. Kacper Kilar

Kategoria 16 i więcej:

 1. Damian Gocał
 2. Jurek Golaszewski
 3. Maciej Długosz Kategoria

Dziewczyny:

 1. Kasia Kwiecień
 2. Estera Mrówka (dzika karta)
 3. Ola von Engel

Kategoria Open:

 1. Maciek Przężak
 2. Radek Cząstkiewicz
 3. Wojtek Skirliński
 4. Andrzej Gwiżdż (dzika karta)

Kasia Kwiecień

Kasia Kwiecień

Estera Mrówka

Estera Mrówka

girls

Dziewczyny odbierają nagrody

Pełna galeria fotek dostępna na blogu: http://altexsnow.pl

Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Relacje z imprez

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry