Podążaj za nami

JURY wybrało 77 spektakularnych projektów!

Newsy

JURY wybrało 77 spektakularnych projektów!

2. Wyścig Mydelniczek Red Bull zbliża się wielkimi krokami! Wiadomo już jak będzie wyglądało 77 Mydelniczek, które 23. września zjadą z warszawskiej Agrykoli. 3 kolejne wybrali już również internauci.

Wyścig odbędzie się 23 września w Warszawie. Nietypowe jury, łączące sportowców i artystów, miało ciężkie zadanie. Monika Brodka, Ania Bosak, Wojtek Łozowski, Staszek Karpiel, Adam Małysz, Rafał Marton i Michał Kościuszko musieli wybrać 77 najbardziej kreatywnych projektów, które wezmą udział w 2. Wyścigu Mydelniczek Red Bull. A do wyboru mieli… prawie pół tysiąca!

„Niesamowita kreatywność. Jeżdżący Stadion Narodowy, Walący się Pałac Kultury. Te projekty naprawdę robią wrażenie.” – mówiła Monika Brodka. Jury długo obradowało, ale już można zobaczyć efekty – na stronie www.redbullmydelniczki.pl zawisło 77 projektów, które wywarły na gwiazdach największe wrażenie.

23. września na warszawskiej Agrykoli pojedzie 80 Mydelniczek. Do 77 wybranych przez jury projektów dołączyły kolejne, na które zagłosowali internauci.

Teraz zaczyna się kolejny, niezwykle ważny, etap 2. Wyścigu Mydelniczek – budowa. „Budowa faktycznie będzie trudna. Ciekawe jak ekipy poradzą sobie z hamulcami.” – zastanawia się Adam Małysz. Najwięcej warsztatów powstanie w Warszawie – 23. Konstruowanie Mydelniczek będzie też szło pełną parą w Łodzi (5 ekip) i Poznaniu (4).

Dwie zakwalifikowane drużyny to zespoły w stu procentach kobiece.

Idea wyścigów mydelniczek pochodzi z Belgii i sięga czasów, gdy mydło sprzedawano w dużych, drewnianych skrzynkach. Skrzynie były solidnie wykonane i świetnie nadawały się na pojazd. Wystarczyło przyczepić kółka, znaleźć stromą górkę i zjeżdżać z wielkim impetem. Red Bull odświeżył dawną zabawę w 2000 roku. Dodał iskrę kreatywności w budowie maszyn oraz konstrukcji toru i tak powstał znany na całym świecie Wyścig Mydelniczek Red Bull. Dzień Wyścigu jest w każdym mieście świata świętem kreatywności konstruktorów i dniem wspaniałej zabawy dla entuzjastów sportowej rywalizacji z przymrużeniem oka. W Polsce Wyścig Mydelniczek Red Bull odbędzie się po raz drugi.

Partnerzy mediowi 2. Wyścigu Mydelniczek Red Bull to: Radio Zet, Telewizja Viva, Gazeta Co Jest Grane, Bravo, Moje Miasto, AMS

czerwona-fanga

 

goraczka-zlota

 

Gumis-team

 

 

Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Newsy

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry