Podążaj za nami

Pierwsze sukcesy Alpejczyków z AST Poland!

Newsy

Pierwsze sukcesy Alpejczyków z AST Poland!

W miniony weekend tj. 7-8 stycznia w austriackiej miejscowości Kreischberg rozegrane zostały międzynarodowe zawody snowboardowe w gigancie równoległym.

Były to pierwsze zawody snowboardowe w Europie w kategorii niższej niż Puchar Świata, na które przyjechało prawie 130 zawodników i  70 zawodniczek z całej Europy a nawet Azji, by sprawdzić swe siły pierwszy raz w tym sezonie.

Przypomnijmy iż warunki pogodowe i brak śniegu uniemożliwiły przeprowadzenie zawodów od początku grudnia aż do minionego weekendu.  W Zawodach wzięli udział zawodnicy z czołówki Pucharu świata m. inn.  Sylvain Dyvour(FRA)- srebrny medalista Mistrzostw Świata z 2009r., Nevin Garmarini (SUI)- wielokrotne miejsca w najlepszej 10 Pucharu Świata i wielu innych topowych zawodników świata.

W pierwszym dniu w śród Pań triumfowała Erns Bernadete (AUT), 2 miejsce zajęła Locha Cheyenne (GER) i 3 Desmares Nathalie (FRA). W śród Polek 17 miejsce zajęła Karolina Sztokfisz  a Weronika Biela (Alpine Snowboard Team) 22. Najlepsze miejsca wśród mężczyzn zajęli: 1- Galmarini Nevin(SUI), 2- Stefaner Jochan (AUT), 3- Payer Aleksander (AUT).

Najlepszym polakiem okazał się Maciej Hańczewski zajmując 33 miejsce, za nim na 35 pozycji znalazł się Andrzej Gąsienica-Daniel oraz 42 Tomasz Kowalczyk, cała trójka to członkowie Alpine Snowboard Teamu- Prywatnego klubu działającego na własną rękę i nie czekającego na pomoc ze strony Polskiego Związku Snowboardu.

Drugi dzień okazał się zwycięski dla Tanji Brugger (AUT) oraz Kaspara Fruetsth (SUI). Ogromną niespodziankę sprawiła Karolina Sztokfisz, która wróciła do sportu po rocznej przerwie związanej z kontuzją i operacją barku, zajmując wysokie 2 miejsce. Weronika Biela również poprawiła pozycję z poprzedniego dnia zajmując 6 pozycję, co było sporym wyczynem przy tak wysokim poziomie zawodów. Zawodnicy AST pokazali wyższość nad pozostałymi członkami Kadry Narodowej zajmując miejsca: 36- Andrzej Gąsienica-Daniel, 43 Hańczewski Maciej, 44 Kowalczyk Tomasz.

„Ogólne wrażenia z zawodów są bardzo pozytywne, pogoda, warunki na stoku, atmosfera zawodów dopisały. Widać postęp, w zeszłym roku razem z pozostałymi zawodnikami Kadry Narodowej dostawaliśmy min. 4-5 sekund o najlepszego zawodnika, tym razem były to 2-3 sekundy co znaczy że poczyniliśmy duży progres w technice i skuteczności przejazdów. Dużym doświadczeniem dla nas była możliwość ścigania się z najlepszymi zawodnikami Pucharu Świata. Na pewno jest jeszcze dużo do zrobienia ale przynajmniej wiemy, że nasze działania idą w dobrym kierunku” komentują Andrzej Gąsienica-Daniel i Tomasz Kowalczyk, założyciele Teamu.

„Bardo cieszymy się z wyniku koleżanek klubowych. Dziewczyny wymiatają” dodaje Maciej Hańczewski.

Plan startu na najbliższy weekend to Puchar Europy we Vratnej (SVK).

Redakcja snowgirl.pl życzy kolejnych sukcesów oraz osiągnięcia wyznaczonych celów dla wszystkich zawodników Alpine Snoaboard Team’u.

 

Więcej ciekawostek oraz zdjęć znajdziecie na stronie Teamu www.astpoland.com oraz na Facebooku.

 

188940_185494288158656_103071403067612_407773_2253010_n

 

20110312-_MG_1210

 

20110313-_MG_1317

 

20110313-_MG_1403

Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Newsy

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry