Podążaj za nami

„Doczekaliśmy się prawdziwego śniegu”

Newsy

„Doczekaliśmy się prawdziwego śniegu”

Ogromną radość sprawiła zawodnikom Alpine Snowboard Team wiadomość o obfitych opadach śniegu w Austrii i Włoszech, którzy z powodu złych warunków na lodowcach na początku października byli na sztucznej hali w Druszkiennikach na Litwie.

 

„ Wyjątkowo kiepskie warunki śniegowe panowały na lodowcach od początku września. Powodem były opady śniegu a dokładniej, ich brak w całej Europie, co odbiło się na opóźnieniu w otwarciu większości włoskich i austriackich kurortów narciarskich. – zali się Andrzej Gąsienica-Daniel Większość teamów wybrało alternatywy takie jak hale ze sztucznym śniegiem czy wylot na południową półkulę do Nowej Zelandii czy Chile”

Obecnie najlepsze warunki panują w Hintertux oraz na Stubai’u w Austrii i są tak oblegane że jednorazowo jest nawet 160 teamów trenujących na kilkudziesięciu kilometrowych trasach. Najgorsza a zarazem najbardziej oblegana przez turystów jest sobota i niedziela, gdzie żeby być pierwszym w kolejce otwieranej o 7.30 trzeba wstać przed 6 rano a chętnych do słonecznej pogody i świeżo wyratrakowanych tras nie brakuje. Dużo spokojniej jest w tygodniu gdzie czas oczekiwania w kolejce wynosi kilka minut.

Snowboardziści z A.S.T. korzystając z obfitych opadów wybrali się na zgrupowanie na lodowcu Stubai w zachodniej Austrii ….. i nie żałują. Przywitała ich słoneczna pogoda bez żadnej chmurki na niebie i trasy przygotowane profesjonalnie. Korzystając w rewelacyjnych warunków, szlifują swoją jazdę wykonując różnego rodzaju przejazdy zadaniowe z rękami na biodrach czy głowie : ) Popołudnia spędzają na treningach koordynacyjno-szybkościowych na miejscowych ogólnodostępnych trasach rekreacyjnych .

„ W piątek kończymy 2-tygodniowe zgrupowanie i nie mamy na co narzekać. Każdy dzień przetrenowany na 100%, warunki na trasach- rewelacja, pogoda słoneczna przez cały czas naszego pobytu” cieszy się Tomasz Kowalczyk, współzałożyciel Teamu.

Dolina Stubai z trasami zjazdowymi o łącznej długości 150 km to wymarzone miejsce dla wszystkich fanów sportów zimowych. Narciarze, snowboardziści, skialpiniści, freestylowcy, rodziny z dziećmi czy miłośnicy gór znajdą tu coś dla siebie. Do dyspozycji są trasy o różnym stopniu trudności. Ponadto Dolina Stubai oferuje liczne imprezy oraz zabawy sportowe, które czynią z niej prawdziwie magiczną zimową krainę.

„Następne zgrupowanie zaplanowane jest w terminie 4-9 listopada i wszystkich naszych fanów przebywających w tym terminie na Stubai’u zapraszamy do spotkania i wspólnych treningów” podsumowuje Andrzej Gąsienica-Daniel.

Tymczasem zapraszamy na stronę: www.astpoland.com oraz na Facebooka, gdzie znajdziecie więcej zdjęć ze zgrupowania Alpine Snowboard Team

 

Sponsorzy Teamu:

Sponsor_-_Helan_Zakopane_w_chmurce

Logo_WOLSKI

UA_Sym-LOGO_blk

DSC05354

DSC05359

DSC05383

Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Newsy

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry