Podążaj za nami

11 – 13 marca 2011 – Polish Freeride Open!

Newsy

11 – 13 marca 2011 – Polish Freeride Open!

Już tylko niecały tydzień pozostał do pierwszej w historii polskiej imprezy freerideowej. Do startu zgłosiło się ponad 100 zawodników. Na listach nie brakuje także narciarzy i snowboardzistów z krajów alpejskich.

W dniach 11 – 13 marca 2011, austriacka miejscowość Heiligenblut stanie się prawdziwym centrum polskich sportów zimowych. Wszystko za sprawą pierwszej w historii polskiej imprezy przeznaczonej dla miłośników jazdy poza trasami. Do startu zgłosiło się już blisko 120 zawodników. Jak komentuje Andrzej Lesiewski, organizator imprezy – Tak duże zainteresowanie Polish Freeride Open wśród narciarzy i snowboardzistów naprawdę nas cieszy.

Na starcie zobaczymy nie tylko freeriderów, ale również wielu czołowych narciarzy freestyleowych i alpejczyków, tak więc będą to zawody łączące miłośników wszystkich odmian narciarstwa i snowboardu. W ubiegłym tygodniu w Heiligenblut spadło około 50 cm świeżego śniegu, więc warunki na trasie powinny być całkiem dobre.

W najbliższy weekend zamknięte zostanie zbocze, na którym rozegrywane będą zawody, jednak wszyscy Ci, którzy chcą wcześniej wybrać się do Heiligenblut by potrenować przed imprezą nie muszą zmieniać planów. Ośrodek słynie z łatwo dostępnych terenów freerideowych i z pewnością znajdzie się sporo miejsc gdzie będzie można się przygotować.

Na stronie www.freerideopen.pl trwa rejestracja otwarta dla wszystkich miłośników jazdy poza trasami. Zawodnicy wystartują w jednej z 4 kategorii: men ski, men snowboard, women ski, women snowboard. Każdy z nich będzie mógł zaprezentować swoje umiejętności w czasie 2 przejazdów.

Oceną zajmą się profesjonalni sędziowie z Austrii. Najlepsi powalczą o liczne nagrody m.in narty firmy Armada, ubrania i plecaki The North Face oraz sprzęt lawinowy Pieps.

Biuro Informacji Turystycznej Heiligenblut przygotowało specjalne pakiety dla uczestników (nocleg + skipass). Impreza otworzy także Sign Freeride Camp organizowany przez Grossglockner Bergbahnen Touristik GmbH. Dzięki temu w programie zawodów znalazł się też pokaz filmów freerideowych.

Zanim uczestnicy pojawią się na starcie, będa mogli sprawdzić swoje umiejętności w specjalnej strefie przygotowanej przez producenta sprzętu lawinowego PIEPS. Dobrą atmosferę na stoku i dodatkową energię dostarczy Red Bull.

O to, by nawet Ci, którzy nie mogą wybrać się do Heiligenblut poczuli atmosferę imprezy zadbają: znany fotograf Tomek Gola (fikcja.pl) oraz Kostek Strzelski (delikatesyfilmowe.pl), odpowiedzialny za liczne zimowe projekty filmowe m.in. wielokrotnie nagradzany „Into The White”.

Program zawodów:

11.03.2011 Warm Up Day (piątek)

Biuro zawodów zlokalizowane będzie w biurze turystycznym Heiligenblut – czynne w godzinach 9.00 – 17.00

Po rejestracji w biurze – czas na rozjeżdżenie

12.03.2011 Event Day (sobota)

9.00 – 09.45 – Biuro zawodów przy linii mety

10.00 – 12.00 – Pierwszy przejazd

12.00 – 13.00 – Pokazy speedridingu + przerwa na lunch

13.00 – 15.00 – Drugi przejazd

19.00 – Ceremonia dekoracji zwycięzców w Hoely Moely

20.00 – Rozpoczęczie pokazu filmów freerideowych

13.03.2011 Weather Day (niedziela)

Dzień rezerwowy w przypadku braku możliwości rozegrania zawodów w sobotę (plan awaryjny zostanie podany na miejscu jeśli zajdzie taka konieczność).

Sponsor Główny – Armada Skis & Outerwear

Sponsorzy – The North Face, Pieps, Montana, miniTRAVEL

Partnerzy: Polskie Stowarzyszenie Freeskiingu, Karyntia.pl, Austria.info, Heiligenblut, fikcja.pl, delikatesyfilmowe.pl

Media: Extreme Sports Channle, SKI, Snowboard MDS, onet.pl, ski2die.pl, skionline.pl, freestyle.pl, roninsnowboards.com, Extremium.

Więcej informacji na: www.freerideopen.pl oraz www.facebook.com/polish.freeride.open

Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Newsy

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry