Podążaj za nami

Wywiad z Pauliną Ligocką (dla snowgirl.pl)

Artykuły

Wywiad z Pauliną Ligocką (dla snowgirl.pl)

Paulina Ligocka, jedna z najbardziej utytułowanych polskich snowboardzistek udzieliła wywiadu specjalnie dla snowgirl.pl !! Paulina zdobyła brązowy medal podczas Mistrzostw Świata w 2007 roku, w half-pipie. W 2006 roku zajęła drugie miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata w half-pipie. W 2006 roku wzięła również udział w Olimpiadzie w Turynie, gdzie była chorążym polskiej ekipy podczas ceremonii otwarcia i zajęła wtedy 17 miejsce w half-pipie.  Paulina ma na swoim koncie mnóstwo osiągnięć i wciąż zdobywa nowe.

Co prawda sezon jeszcze daleko, ale warto było skorzystać z chwili, kiedy Paulina miała moment wytchnienia… tak czy inaczej mamy nadzieję że Paulina jeszcze nie raz odpowie na nasze pytania.

Wywiad przeprowadziła Kasia

Czym dla Ciebie jest snowboard?

Jest dla mnie sposobem na życie. Przede wszystkim sprawia mi ogromną radość, przyjemność a sukcesy, które osiągam wielką satysfakcje. Często jednak wiąże się to z wieloma wyrzeczeniami i ciężką pracą.

 

Co jest w Twoim życiu najważniejsze, ważniejsze od snowboardu?

Rodzina, miłość, przyjaźń.

 

Na jakich deskach jeździłaś i na której jeździ Ci się najlepiej?

Jeździłam na wielu deskach wielu firm. Na początku jeździłam na deskach Nobile, potem chyba Hammer, Fanatic, Burton i w końcu Roxy. Uwielbiam deski Roxy, a moimi faworytami są Olly Pop i pro model Torah Bright. Mają konstrukcje magnetraction, świetnie spisują się zarówno w parku jak i na halfpipie.

Paulina Ligocka

Gdybyś nie jeździła na desce to czym byś się zajmowała?

Nie mam pojęcia. Kiedy zaczęłam jeździć na desce miałam 13 lat i całe życie przed sobą. Ale może zajęłabym się surfingiem… to super sport, bardzo trudny i techniczny, tak samo jak snowboard sprawia wielką frajdę.

 

Wiem, że skończyłaś AWF w Katowicach. Powiedz mi, jak wspominasz tą uczelnię? Ja też ją skończyłam i za każdym razem jak o niej pomyślę to łezka kręci się w oku….

Tak, skończyłam marketing sportowy na AWF w Katowicach. Jestem bardzo zadowolona, że po maturze zdecydowałam się właśnie na tę uczelnię i kierunek. Studiowało mi się bardzo dobrze, choć oczywiście miewałam różne problemy. Ale naprawdę AWF w Katowicach wspominam bardzo milo i z ogromnym sentymentem.

Paulina Ligocka

 

Teraz studiujesz na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Powiedz, jak udaje Ci się godzić naukę z byciem znaną snowboardzistą?

Pogodzenie nauki i uprawiania zawodowo sportu jest w pewnym sensie wyczynem, bo większość czasu jestem za granicą na zgrupowaniach, treningach i zawodach, a rok akademicki trwa. Ale wszystko da się pogodzić, istnieją oczywiście formy i możliwości. Wymaga to oczywiście dużego zacięcia i jasno postawionego sobie celu.

 

Czy zimą można Cię spotkać na jakichś polskich stokach? A jeśli tak to które lubisz najbardziej??

Niestety rzadko jeżdżę w Polsce, ponieważ po prostu szczyt mojego sezonu przypada na środek zimy w Polsce.

 

Paulina Ligocka

 

Który moment w Twojej karierze był przełomem? Tzn co spowodowało że stałaś się rozpoznawana?

Kluczowym momentem był moment kiedy po raz pierwszy udało mi się skoczyć na skoczni na Białym Krzyżu. A nie była to byle jaka skocznia i wymagała trochę odwagi. A ja nie potrafiłam wtedy jeszcze nawet skręcać, na skocznię jeździłam „na wprost” i skakałam. W drodze do domu powiedziałam tacie że chcę wystartować w Mistrzostwach Polski. A kiedy stałam się rozpoznawalna… to nie ma znaczenia.

 

Jak znosisz popularność? Czy zdarza się tak, że gdzieś na stoku ludzie do Ciebie biegną po autograf?

Rzadko zdarza się taka sytuacja. Ewentualnie podczas jakichś imprez, zawodów i nie stanowi to dla mnie żadnego problemu.

 

Paulina LigockaCzy są jakieś ważne wskazówki które powinny mieć na uwadze osoby, które zamierzają po raz pierwszy zmierzyć się z boxem, skocznią itp.?

Snowboard jest trudnym, wymagającym sportem. A przy tym dość niebezpiecznym. Główna rada: nie poddawaj się, jeśli coś nie wychodzi, spróbuj raz jeszcze. W końcu się uda. A poza bardzo ważna jest rozgrzewka przed jazdą, żeby przygotować nasze ciało do ewentualnych upadków. Aha, i jeszcze jedno: „staraj się zawsze używać ochraniaczy”!

 

Co robisz kiedy nie jeździsz na desce? Jak lubisz spędzać swój wolny czas?

Spędzam czas z narzeczonym, rodziną, przyjaciółmi, nadrabiam zaległości na studiach, odpoczywam, uprawiam inne sporty.

 

Prawdopodobnie będziesz jeździć na desce tak długo, jak długo będzie się dało, ale w pewnym momencie Twoje życie pewnie będzie musiało się zmienić (kiedy już będzie trzeba odstawić snowboard). Co byś chciała wtedy robić? Czym chciałabyś się zajmować?

Na pewno wszystko będzie kręcić się wokół sportu. Chyba nie wyobrażam sobie innej opcji, natomiast co,gdzie jak i kiedy… nie mam jeszcze konkretnych planów.

 

Czy będąc tak znaną polską snowboardzistą masz jeszcze czas na jakieś imprezy, całkowite odcięcie się od świata i spędzanie czasu z przyjaciółmi?

Pewnie, że tak. Mam swoich bardzo dobrych przyjaciół i znajomych w Cieszynie i poza nim, z którymi bardzo chętnie się bawię i spędzam czas.

 

Paulina LigockaWiem, że należysz do teamu Roxy. Opowiedz proszę w kilku zdaniach o tym jak się tam znalazłaś i czym Roxy jest dla Ciebie.

Team menagerką Roxy jest Stine Brun Kjeldaas, zawodniczka, z którą jeszcze kilka lat temu startowałam w zawodach. Znamy się więc dość długo, ona wie jak jeżdżę i na co mnie stać. Po prostu, któregoś dnia zdecydowałam, że chcę być w teamie Roxy, Stine przyjęła moją decyzję z dużym entuzjazmem. Przejście do teamu Roxy było jedną z moich najlepszych zawodowych decyzji jakie podjęłam w swojej zawodowej karierze.

 

Jakie są Twoje plany na przyszły sezon?

W przyszłym sezonie odbywają się Igrzyska Olimpijskie w Vancouver, więc głównie muszę się skupić na tej imprezie. Ponadto będę startować w kilku Puchach Świata, zawodach TTR oraz invitational. Będzie się sporo działo.

Nie pozostaje nam nic innego jak trzymać mocno kciuki za Paulinę i życzyć powodzenia!! Dziękujemy za udzielenie wywiadu:) o następny poprosimy pewnie po najbliższym sezonie, a Paulina na pewno będzie miała czym się pochwalić 🙂

Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Artykuły

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry