Podążaj za nami

Zimowe Stop Cafe sześć dni bawiło na stoku Bania (17-22 luty 2011r)

Relacje z imprez

Zimowe Stop Cafe sześć dni bawiło na stoku Bania (17-22 luty 2011r)

Śnieżne miasteczko po raz drugi odwiedziło Tatry i przez sześć dni (17-22 luty) organizowało atrakcje dla narciarzy i snowboardzistów w Białce Tatrzańskiej. Ponad 250 osób wzięło udział w zawodach slalomowych, freestyle’owych oraz wyścigach na dmuchanych oponach.

W miasteczku Zimowe Stop Cafe każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ci, którzy lepiej czują się w klasycznych dyscyplinach sportów zimowych, rywalizowali o najlepszy czas na specjalnie przygotowanej trasie slalomowej. Sobota i niedziela upłynęła na freestyle’owych treningach na pneumatycznej poduszce powietrznej, która cieszy się wielkim zainteresowaniem amatorów ekstremalnych ewolucji. Była miejscem lądowania po wybiciu z trzymetrowej śnieżnej skoczni.

„Bardzo dużo osób przyjechało potrenować nowe tricki. Kolejnym etapem w ich nauce będą treningi w puchu, a potem już w snowparku. Najbardziej stylowo na nartach skakał Paweł Palichleb, wrażenie zrobił też snowboardzista Michał Surdej. Najlepszy trick wykręcił Janek Krzysztof – był to double cork 1080 mute, czyli szarpana rotacja przez bark, podwójna i pionowa” – powiedział Paweł Sadowski, sędzia zmagań freestyle’owych.

Ostatnie dwa dni w miasteczku upłynęły przy szalonych zjazdach na dmuchanych oponach, czyli snowtubingu. Ratrak przez kilka godzin w nocy usypał i wyprofilował tor z muldami i półką hamującą, z której lądowało się na dmuchanej poduszce, używanej do tej pory do treningów ewolucji freestyle’owych.

Zimowe Stop Cafe gościło także zawodników ORLEN Teamu, Kubę Giermaziaka z VERVA Racing Team, Przemysława Saletę, Aleksandrę Szwed i Katarzynę Glinkę. W zawodach slalomowych niepokonani okazali się motocykliści Przygoński (snowboard) i Czachor (narty), którzy w tyle zostawili swoich rywali. Po zmroku wszyscy goście obejrzeli wieczorny pokaz skoków śmietanki polskiego freestyle’u podczas drugiej edycji BAG Jump Night. Wśród popisujących się zawodników znaleźli się Janek Krzysztof, Mateusz Pszczółkowski, Marcin Pośpiech (narciarze z teamu Majesty Skis), bracia Jan i Kuba Wolak, Tomek Paździor, Sebastian Litner, Paweł Sadowski, Szczepan Ligocki, Nikodem Kaleta czy Robert Szul.

Filmową relację z pokazów można obejrzeć poniżej 🙂

Zimowe Stop Cafe to kontynuacja akcji znanej z ubiegłego sezonu (Olimpijskie Mobilne Stop Cafe), której organizatorem jest PKN ORLEN. Centralnym punktem miasteczka jest amerykańska ciężarówka, której naczepa przebudowana jest na ruchome bistro z przekąskami i ciepłymi napojami. Pojazd od dwóch lat odwiedza największe imprezy plenerowe w Polsce.

Więcej informacji na:

www.mobilnestopcafe.pl

www.facebook.com/stopcafe

Zimowe_Stop_Cafe_2011_fot.Rafal_Wielgus_LIVE_1

Zimowe_Stop_Cafe_2011_fot.Rafal_Wielgus_LIVE_2

Zimowe_Stop_Cafe_2011_fot.Rafal_Wielgus_LIVE_3

Zimowe_Stop_Cafe_2011_fot.Rafal_Wielgus_LIVE_4

Autor zdjęć: Rafał Wielgus

Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Relacje z imprez

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry