Podążaj za nami

Zima w Sudetach jeszcze nie odchodzi!

Newsy

Zima w Sudetach jeszcze nie odchodzi!

W wielu regionach Polski wydawać by się mogło, że zima już odeszła. Są jednak miejsca, gdzie opady śniegu nadal występują i wszystko wskazuje na to, że obecna sytuacja utrzyma się jeszcze przez dłuższy czas. To nie lada gratka dla wszystkich wielbicieli sportów zimowych.

Dość często można spotkać się ze stwierdzeniem, że – zima powinna być tylko w górach, a w innych regionach kraju i miastach – już niekoniecznie. W tym roku najwidoczniej pogoda posłuchała i postanowiła spełnić oczekiwania. Od początku sezonu większe opady śniegu zauważyć można tylko w górskich regionach Polski.

Utrzymujące się ujemnie temperatury dodatkowo pozwalają właścicielom kurortów narciarskich na dośnieżanie tras, kiedy śnieg nie pada przez dłuższy czas. Wszystko wskazuje na to, że wielbiciele jazdy na nartach i snowboardzie, jeszcze nie muszą chować sprzętu do szafy.

Powinni oni za to przyjechać do takich miejsc, jak ośrodek narciarski Zieleniec Ski Arena, gdzie śniegu jest pod dostatkiem, co jest gwarancją dobrej zabawy na stokach.

Widać, że zima w tym roku dopisała wszystkim kurortom narciarskim w Polsce. Niejednokrotnie odwiedzający nas goście często powtarzają, że to właśnie w Zieleńcu śnieg utrzymuje się najdłużej.Trudno się nie zgodzić, gdyż od dłuższego już czasu pokrywa śnieżna utrzymuje się na poziomie 55 – 110 cm, natomiast termometry wskazują kilka stopni poniżej zera.

Ponadto jak wskazuje nasze doświadczenie z przed lat, sezon trwa u nas zwykle do połowy kwietnia, dlatego nie wykluczone , że w trakcie Świąt Wielkanocnych będzie można szusować po stokach. – mówi Grzegorz Głód – manager Zieleniec Ski Arena.

Do dyspozycji odwiedzających są w sumie wszystkie 24 wyciągi, które łącznie daje 21 km profesjonalnie przygotowanych tras o zróżnicowanym poziomie trudności, w tym 14 km oświetlonych nartostrad do jazdy nocnej dostępnych, aż do godziny 22:00.

Trasy ratrakowane są dwa razy w ciągu doby: w godzinach popołudniowych tuż przed startem jazd nocnych oraz zaraz po zamknięciu stoków, tak aby przygotowane trasy zmroziły się nocą.

W tym sezonie ośrodek narciarski Zieleniec Ski Arena wprowadził pewne nowości. Jedną z nich jest uruchomiona w tym sezonie nowoczesna kolej kanapowo-gondolowa wraz z nowymi trasami.

Obecnie na wszystkich wyciągach można jeździć kupując jeden wspólny karnet, który pozwala na jazdę po kilku wybranych stokach w ciągu dnia, bez potrzeby ponownego zakupu karnetu.

 

Czytaj dalej
To może cię zainteresować...
Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Newsy

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry