Podążaj za nami

Swatch Freeride World Tour by The North Face

Newsy

Swatch Freeride World Tour by The North Face

Swatch Freeride World Tour, Freeskiing World Tour i The North Face® Masters of Snowboarding połączyły siły tworząc jeden globalny cykl. Najlepsi na świecie narciarze i snowboardziści rywalizować będą w 6 imprezach rozgrywanych na całym świecie.

O zwycięstwo w klasyfikacji generalnej powalczą w czasie legendarnych zawodów Verbier Xtreme.

W 2013 roku najlepsi freeriderzy z całego świata rywalizować będą w cyklu Swatch Freeride World Tour by The North Face®, który powstał z połączenia Freeride World Tour z rozgrywanymi w Ameryce Północnej i Południowej Freeskiing World Tour i The North Face® Masters of Snowboarding.

Imprezy, w których wezmą udział zawodnicy i zawodniczki na nartach i snowboardzie, odbędą się w Revelstoke, Chamonix-Mont-Blanc, Kirkwood, Fieberbrunn i kolejnym europejskim ośrodku, którego nazwa zostanie ogłoszona wkrótce. Wielki finał to oczywiście legendarne zawody Verbier Xtreme.

W 2013 roku na liście startowej znajdą się zawodnicy zakwalifikowani we wszystkich trzech seriach rozegranych w 2012 roku, a także najważniejszych eventach Freeride World Qualifier. Dodatkowo przyznane zostanie kilka dzikich kart. Równolegle z 5 – gwiazdkowym cyklem Swatch Freeride World Tour by The North Face® odbędzie się około 40 imprez kwalifikacyjnych (FWQ) o statusie od 1 do 4 gwiazdek. Startujący w nich zawodnicy zdobywać będą punkty (liczba uzależniona od statusu imprezy), a najlepsi zapewnią sobie miejsce we Freeride World Tour 2014.

„Połączenie naszych sił z pewnością przyczyni się do rozwoju freerideu. Nie mówię tylko o World Tour, ale także o imprezach kwalifikacyjnych, które rozegrane zostaną w Nowej Zelandii, obu Amerykach i w Europie. W ten sposób zawodnicy z wielu krajów zyskują szansę na wejście do Swatch Freeride World Tour by The North Face®.” – tłumaczy Nicolas Hale-Woods, Dyrektor Zarządzający Freeride World Tour Europe.

Zgadza się z nim Reine Barkered, zwycięzca Swatch Freeride World Tour w 2012 roku – „Połączenie dwóch serii narciarskich zawodów freerideowych to ważne wydarzenie dla naszego sportu. Nie tylko pozwoli na lepszą promocję, ale daje też szansę na przebicie się do czołówki wielu nowym zawodnikom.”

Drew Tabke, który stawał na najwyższych miejscach na podium zarówno na Freeride World Tour jak i Freeskiing World Tour, zauważa także inne zalety takiego rozwiązania – „Poza takimi szczegółami jak sędziowanie, ujednolicone rankingi i format, najbardziej cieszy mnie to, że wreszcie najlepsi zawodnicy z obu serii będą mieli szansę rywalizować ze sobą. Już w minionym sezonie, kiedy startowaliśmy razem w Revelstoke można było zauważyć jak pozytywne przynosi to efekty.”

Snowboardzista Ralph Backstrom, który z kolei startował w zawodach z cyklu FWT i The North Face® Masters of Snowboarding także nie kryje swojego entuzjazmu – „Bardzo się cieszę z połączenia obu tourów. Dzięki temu zobaczymy więcej zawodników z Ameryki Północnej w Europie i z pewnością podniesie to poziom rywalizacji.”

Globalny cykl imprez freerideowych wsparł The North Face. Jak mówi Eric Pansier Dyrektor Marketingu The North Face® dla regionu EMEA, dla firmy która od wielu lat wspiera rozwój freerideu był to krok naturalny – „Od 1980 roku jesteśmy obecni w świecie freerideu. Wspieraliśmy takich wizjonerów jak Scott Schmidt i Jim Zellers. Teraz zainspirowani przez naszych zawodników startujących we Freeride World Tour – Giulię Monego, Janette Hargin i Xaviera De Le Rue – postanowiliśmy zrobić krok dalej. Bardzo cieszymy się ze współpracy ze Swatch Freeride World Tour i będziemy aktywnie wspierać organizatorów wszystkich imprez.”

„Od wielu lat wspieramy rozwój freerideu i bardzo cieszy nas połączenie największych imprez tego typu. Rywalizacja najlepszych zawodników w sześciu imprezach będzie niezwykle emocjonująca. Nie możemy się już doczekać.” – dodaje Marco Vaccari, Dyrektor Marketingu firmy Swatch, która po raz drugi z rzędu została sponsorem głównym cyklu.

„Freeride to konkurencja z bogatą historią i rzeszą utalentowanych zawodników. Teraz dzięki wsparciu dwóch dużych firm i połączeniu sił dwóch organizacji, które mają doświadczenie w działaniu w obu Amerykach i Europie możemy patrzeć w przyszłość z optymizmem” – podsumowuje Adam Comey, Prezes Mountain Sports International i Dyrektor Zarządzający Freeride World Tour Americas.

Kalendarz Swatch Freeride World Tour by The North Face® 2013

  1. Swatch Freeride World Tour Revelstoke 2013 by The North Face 7 – 12 stycznia, Revelstoke, Kanada
  2. Swatch Freeride World Tour Chamonix-Mont-Blanc 2013 by The North Face 26 stycznia – 1 lutego, Chamonix-Mont-Blanc, Francja
  3. Swatch Freeride World Tour Kirkwood 2013 by The North Face 27 lutego – 3 marca, Kirkwood, USA
  4. Swatch Freeride World Tour Fieberbrunn Pillerseetal 2013 by The North Face 9 – 15 marca, Fieberbrunn Pillerseetal, Austria
  5. TBC
  6. Swatch Verbier Xtreme 2013 by The North Face 23 – 31 marca, Verbier, Szwajcaria

 

Zapowiedź video Freeride World Tour 2013 by The North Face®:

Czytaj dalej
To może cię zainteresować...
Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Newsy

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry