Podążaj za nami

Sezon zimowy czas rozpocząć!!!

Newsy

Sezon zimowy czas rozpocząć!!!

W dniach 23-29 września zawodnicy Alpine Snowboard Team zaczęli swoje pierwsze przygotowania na śniegu do zbliżającego się sezonu. Jako, że warunki na lodowcach nie dopisują, AST w składzie Tomasz Kowalczyk, Andrzej Gąsienica – Daniel, Oskar Kwiatkowski, Karolina Sztokfisz, Weronika Biela wybrali się na hale, która znajduje się na Litwie, a dokładnie w Druskiennikach.

Pierwsze wrażenie było jak najbardziej pozytywne, duża hala, ładna okolica, czego chcieć więcej? Po pierwszych kilku zjazdach stwierdziliśmy ze coś tu nie gra… przyzwyczajeni do jazdy na otwartej przestrzeni, na świeżym powietrzu, na trasach ,,troszkę dłuższych’’ niż 460 metrów nie mogliśmy przyzwyczaić się do panujących tutaj warunków.

Po godzinnej przerwie wróciliśmy na hale dalej szlifować swoje umiejętności. Z przejazdu na przejazd było coraz lepiej, pogodziliśmy się z faktem że w Austriackich Alpach jeszcze niema warunków do trenowania i nie możemy wybrzydzać.

Każdego dnia późnym popołudniem robiliśmy różnego rodzaju ćwiczenia na świeżym powietrzu np. slackline, rolki, piłka plażowa, ćwiczenia gimnastyczne itp.

Chociaż pierwsze wrażenie z jazdy na hali nie było zbyt dobre to po tygodniu jazdy i trenowaniu ,,pod dachem’’ można śmiało stwierdzić, że jest to ciekawa alternatywa , gdy nie ma warunków śniegowych na lodowcach. Kolejną rzeczą, o której warto wspomnieć jest fakt, że SnowArena na pewno nie przypadnie do gustu ludziom, którzy lubią strome stoki i prędkość. W naszym przypadku ten fakt można nawet uznać za plus, ponieważ nie wszystkie zawody w sezonie są rozgrywane na stromych stokach, dlatego warto nauczyć się ,,przyspieszać’’ na płaskich stokach a to akurat na Litewskiej hali śmiało można doprowadzić do perfekcji.

Reasumując, po takim wyjeździe wróciliśmy do polski pełni optymizmu przed zbliżającym się sezonem, zadowoleni, że w końcu po tak długiej przerwie mogliśmy znowu pojeździć na naszych kochanych twardych deskach snowboardowych.

Następny wyjazd planujemy w połowie października na lodowiec prawdopodobnie Sztubai w Austrii.

Wszystkich fanów zapraszamy na naszą stronę internetową www.astpoland.com oraz funpage na facebook Like’ujcie ,a na pewno będziecie na bieżąco z tym co u nas słychać.

AST_Alpine_Snowboard_Team_Tomasz_Kowalczyk_Andrzej_Gsienica_-_Daniel_Hala_Litwa

 

halaLitwa_Alpine_Snowboard_Team_Andrzej__Gsienica_-_Daniel

 

hala_Litwa_AST_Alpine_Snowboard_Team_Tomasz_Kowalczyk

 

hala_Litwa_AST_Alpine_Snowboard_Team_Weronika_Biela

 

LitwaHala_Tomasz_Kowalczyk_Andrzej_Gsienica_-_Daniel_Oskar_Kwiatkowski_AST_Alpine_Snowboard_Tema

 

panorama_Litwa_AST_Alpine_Snowboard_Team

 

panorama_Litwa_AST_Alpine_Snowboard_Team1

 

plan_hali_Litwa_AST_Alpine_Snowboard_Team

Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Newsy

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry