Podążaj za nami

Mamy już pierwszy medal z Sochi!

Newsy

Mamy już pierwszy medal z Sochi!

Pomimo różnych przeciwności udało się wyjechać zawodniczkom Weronice Bieli oraz Karolinie Sztokfisz ( nowej zawodniczce Alpine Snowboard Team, która wróciła do sportu po kontuzji barku w poprzednim sezonie) na przedolimpijską próbę w cyklu Pucharu Europy.

W Soczi, gdzie w 2014 odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie cały czas trwają przygotowania, są budowane dziesiątki hoteli, nowe miasteczko olimpijskie, drogi dojazdowe, ośrodki i trasy narciarskie, cała infrastruktura sportowa. Dziewczyny pojechały na zawody tylko dzięki podjęcia się opieki przez mamę Weroniki, która spełniała wymogi podane przez Polski Związek Snowboardu oraz zajęła się całą organizacją wyjazdu.

W dniu 23 lutego odbył się slalom gigant równoległy. Przyszła trasa olimpijska okazała się bardzo długa i wymagająca, a na zawodach stawiła się cała czołówka Pucharu Europy. Karolina zajęła 6 miejsce, Weronika była 9. Na podium stanęły Bugger Tanja (AUT), Jenny Ladina (AUT) oraz Mueller Stefanie (SUI).

Kolejny dzień okazał się wielkim sukcesem Karoliny. W slalomie wywalczyła ona brązowy medal! Pokonały ją tylko Schuetz Yvonne (SUI) i zwyciężczyni dnia poprzedniego, Bugger Tanja(AUT). Wchodząc na podium polka została mile zaskoczona zagranym na jej cześć przebojem „Ładne oczy masz”. Weronika spotkała się w ćwierćfinale z aktualną liderką Pucharu Europy i ostatecznie skończyła na 15 miejscu.

„Bardzo cieszymy się z możliwości wyjazdu do Soczi. Zapoznałyśmy się z przyszłą trasą olimpijską i wierzymy, że ta wiedza jeszcze się nam przyda. Wracamy pełne podziwu dla organizacji i obsługi zawodów.”- opowiadają dziewczyny.

Dzięki startowi w kolejnych zawodach z cyklu Pucharu Europy dziewczyny utrzymują się w pierwszej 10 generalnego rankingu Pucharu Europy i mają możliwość walki o jeszcze lepsze miejsca. Prosto z zawodów dziewczyny wróciły do Polski by wziąć udział w Akademickich Mistrzostwach Polski.

Ceremonia_dekoracyjna_Sochi

 

Karolina_i_Weronika

 

Sponsorzy AST:

Hotel *** Helan w Zakopanem

Przedsiębiorstwo Kamieniarskie „Wolski”

tapeta_patroni_medialni_2

Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Newsy

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry