Podążaj za nami

Jak fotografować sporty zimowe?

Newsy

Jak fotografować sporty zimowe?

W styczniu na fotopolis.pl wystartował nowy cykl porad “Fotografia sportów zimowych”. Przeczytacie w nim o tym jak robić spektakularne zdjęcia: zarówno na stoku, jak i w snowparku. Autorem zdjęć i porad jest Jarek Możdżyński – fotograf sportów ekstremalnych pracujący z zawodnikami na całym świecie.

Dla fotopolis.pl Jarek Możdżyński zrealizował specjalną sesję, podczas której fotografował aparatem dostępnym dla przeciętnego hobbysty – lustrzanką Sony A55. Zawodnikiem, który pozował podczas sesji był Tomek Wolak – jeden z czołowych polskich snowboardzistów. Już od 21 stycznia 2011 na fotopolis.pl pojawiają się kolejne odcinki cyklu, w którym Jarek Możdżyński radzi jak dobierać odpowiednie tło i perspektywę, jaki wybrać obiektyw do poszczególnych ujęć, jakie ustawienia sprawdzą się najlepiej podczas fotografowania na śniegu. I wreszcie jak to wszystko połączyć, żeby nawet prosty skok wyglądał spektakularnie. Poszczególne odcinki poświęcone są fotografii skoków, zdjęciom podczas jazdy na stoku, sesjom jibbingowym (na przeszkodach takich jak poręcze czy boksy) w snowparkach i w miejskich sceneriach. W cyklu znajdziecie także odcinek o fotografowaniu krajobrazów, które w górach aż
się o to proszą…

Oprócz zdjęć i porad w wybranych artykułach znajdziecie także filmy backstageʼowe, które dodatkowo ilustrują zasady fotografowania sportów zimowych. Przed każdym wyjazdem w góry, wizyta na www.fotopolis.pl będzie w tym sezonie obowiązkowa!

fotopolis.pl to internetowy magazyn o fotografii, który w tym roku obchodzi swoje 10 urodziny. Codziennie serwuje najświeższe informacje o sprzęcie, wystawach, konkursach i warsztatach, a także testy najnowszych aparatów i porady, które pozwalają robić jeszcze lepsze zdjęcia.

Czytaj dalej
To może cię zainteresować...
Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Newsy

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry