Podążaj za nami

Emocjonujące zakończenie BURN River Jump

Newsy

Emocjonujące zakończenie BURN River Jump

30 najlepszych snowboardzistów w Europie wzięło udział w widowiskowych zawodach big air rozgrywanych we włoskim Livigno. Rywalizacja zawodników rozgrzała zgromadzony tłum do czerwoności.

 

Roope Tonteri okazał się być najlepszym zawodnikiem w czasie zakończonej wczoraj wieczorem imprezy BURN River Jump w Livigno. W finale tych 5 – gwiazdkowych zawodów TTR Fin zaprezentował cab 1280, backside 540 i frontside lipslide 270 out. Drugi na podium, tracąc zaledwie jeden punkt do zwycięzcy, był Ulrik Badertscher z teamu Burn.

Norweg przyznał po zawodach, że jest bardzo zadowolony ze swojego wyniku – „Walka między mną a Staalem była bardzo wyrównana, a tu nagle Roope…! Wciąż jeszcze jestem nakręcony po tym co wydarzyło się w finałach. Drugie miejsce w tych zawodach w pełni mnie satysfakcjonuje.”

W walce o trzecie miejsce starli się aktualny lider rankingu TTR Staale Sandbech z teamu Burn i Mark McMorris. Niestety upadek tego pierwszego zapewnił Mc’Morrisowi miejsce na podium. Dodatkowo Kanadyjczyk zdobył także nagrodę Burn Jib Master za perfekcyjnie wykonane cab hardway 270 on back lip 270 out.

W zawodach wziął również udział reprezentant polskiego teamu Burn, zdobywca 2. miejsca podczas BURNin’ SNOW w Szczyrku, Tomek Wolak. Zakopiańczyk może uznać start w 5 – gwiazdkowych zawodach TTR, na które przybyła absolutna czołówka światowego snowboardu, za całkiem udany. Jak powiedział po zawodach – „W tym roku ogromną niespodzianką był przyjazd najlepszych z najlepszych – m.in. Marka McMorrisa, który jako pierwszy wykonał triple corka i wygrał w tym roku X Games. Tym bardziej cieszę się, że zakwalifikowałem się do występu w BURN River Jump i że udało mi się zakwalifikować do finałów slopestyle. W zawodach big air niestety nie do końca czysto zakończyłem drugi przejazd, ale rywalizacja z najlepszymi na świecie zawodnikami to świetne wyzwanie i najlepszy trening z możliwych.”

Więcej informacji na temat imprezy znaleźć można na stronie www.burnriverjump.it

BRJ-1st-Place-ROOPE-2-

BRJ_ROOPE__ULRIK_2

 

Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Newsy

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry