Podążaj za nami

7 miejsce Karoliny Riemen-Żerebeckiej na X Games

Newsy

7 miejsce Karoliny Riemen-Żerebeckiej na X Games

Karolina Riemen-Żerebecka zajęła 7. miejsce w konkurencji ski-cross, rozegra-nej w ramach 20. edycji X Games w Aspen w USA. Najlepsza polska narciarka dowolna wygrała mały finał, w którym pokonała 5 utytułowanych zawodniczek.

Reprezentantka Polski po raz trzeci w swojej dotychczasowej karierze wzięła udział w zimowych X Games. Zawody te przez wielu uznawane są za olimpiadę sportów ekstremalnych i cieszą się niezwykłym prestiżem w środowisku freestyle’owym.

W tym roku, w jubileuszowej 20. edycji tej niezwykle popularnej w Stanach Zjednoczonych imprezy, po trzyletniej przerwie do harmonogramu powróciła koronna konkurencja narciarki wpieranej przez program TAURON Bachleda Ski – ski-cross.

Karolina, jako jedna z 12 zawodniczek, występujących regularnie w zawodach Pucharu Świata, otrzymała zaproszenie do startu na bardzo wymagającym torze w Aspen w stanie Kolorado.

W odróżnieniu od rywalizacji w cyklu Pucharu Świata, gdzie zmagania odbywają się w 4-osobowych heat’ach, na stoku Buttermilk Mountain narciarze i narciarki stanęli na starcie w szóstkach. Półfinał nie przebiegł po myśli polskiej zawodniczki, gdyż za-jęła w nim dopiero 6. pozycję, co niestety pozbawiło ją możliwości walki o medale ale dało szansę na dobry wynik w małym finale.

W ostatnim przejeździe po torze w Aspen Polka pokazała na co ją stać i o przeszło sekundę wyprzedziła drugą na me-cie Sofię Smirnovą z Rosji, czym zagwarantowała sobie ostatecznie 7. miejsce w imprezie. Trzecia w tym heat’cie finiszowała Szwedka – Marte Gjefsen, która broniła złotego medalu, wywalczonego na X Games w 2012 roku.

Rywalizację o medale zdominowały Kanadyjki. Złotą medalistką 20. X Games została Kelsey Serwa, która w finałowym przejeździe pokonała swoją rodaczkę – Marielle Thompson oraz Francuzkę Alizee Baron.

Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Newsy

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry