Podążaj za nami

Wywiad z dziewczynami z Les Ettes (dla snowgirl.pl)

Wywiady

Wywiad z dziewczynami z Les Ettes (dla snowgirl.pl)

Marka Les Ettes została stworzona przez dziewczyny, które podążając za swoją pasją i aktywnym trybem życia zaczęły szukać na rynku zapachu, który najbardziej by im odpowiadał.

Poszukiwania okazały się jednak bezowocne i dziewczyny postanowiły, że same stworzą produkt, który najbardziej będzie pasował do ich stylu i osobowości.

Dziewczyny wiedziały, że na całym świecie jest bardzo wiele innych osób, które prowadzą podobny styl życia i mogą mieć podobne oczekiwania. Pomysł na stworzenie marki został poparty przez Pierre’a Bourdon, który po latach pracy dla takich projektantów jak Yves St Laurent czy Dior stwierdził, że chętnie podejmie próbę dotarcia do całkiem innej grupy odbiorców.

Carmela Fleury, jedna z założycielek marki Les Ettes zgodziła się odpowiedzieć na kilka pytań specjalnie dla snowgirl.pl! W wywiadzie wzięła również udział jej koleżanka z firmy – Silvi Schlereth.

Skąd pomysł na stworzenie marki Les Ettes?
Carmela: Na początku ja, Stine Schjott-Quist i Asa Riton przeprowadziłyśmy badanie rynku i doszłyśmy do tego, że brakuje na nim takich kosmetyków, które by do nas przemawiały, które odzwierciedlałyby i charakteryzowały styl życia który lubimy.

Rozmawiałyśmy na ten temat z naszymi przyjaciółmi i zgodzili się z nami – tak więc zdecydowałyśmy się stworzyć produkt, którego chciałyśmy używać.

Wspieracie wiele kobiecych eventów. Który z nich wspominacie najlepiej i dlaczego?

Silvi: Hmm bardzo dobre pytanie. Zapytałam kiedyś swoją babcię, który okres swojego życia uważa za najlepszy i dlaczego. Powiedziała mi wtedy, że każdy rok jej życia był szczególny ze względu na wszystkie niespodzianki i przyjemności jakie wniósł do jej życia.

Mogę powiedzieć to samo na temat wszystkich kobiecych eventów jakie wspiera Les Ettes.

Co Wam się najbardziej podoba w Waszej pracy?

Carmela: Ludzie. Ludzie. Ludzie. Wszyscy, którzy są zaangażowani w naszą działalność. Wszyscy oni są zabawni, młodzi, kreatywni i elastyczni. Mamy bardzo wiele zajęć – i nie wygląda to tak, że siedzimy zamknięci w jakimś pokoiku skupieni na pracy – większość naszych dni to zabawne i ekscytujące chwile
Mamy elastyczny czas pracy, czasem jakiś pomysł może pojawić się o 4 nad ranem, innym razem kiedy jest śnieg i można by poszaleć w białym puchu raczej rezygnujemy z siedzenia w biurze. Oczywiście nie mamy największej sprzedaży na świecie ale odnosimy pewne znaczące korzyści, które bardzo pasują do naszego indywidualnego stylu życia.
Jedną z takich korzyści jest to, że możemy podróżować w różne ciekawe miejsca, pracować z ciekawymi ludźmi nie tylko tworzącymi naszą firmę ale również z poza niej. Odczuwamy taki przyjemny dreszczyk emocji kiedy obserwujemy, jak Les Ettes staje się co raz bardziej popularne.

Czym Wasze perfumy różnią się od innych?

Les EttesCarmela: Jak to powiedział szwedzki kreator mody: “Les Ettes jest dziwnym, ale wybitnym pomysłem”. Les Ettes jest pierwszym i jedynym autentycznym, młodym i wiarygodnym markowym kosmetykiem przemysłu boardsport.

Stworzyłyśmy bezalkoholowe zapachy przeznaczone dla dziewczyn, które interesują się różnymi sportami związanymi z jazdą na desce oraz związanym z tymi sportami stylem życia.

Wybrane przez nas materiały, produkty i opakowania odzwierciedlają nasz stosunek do środowiska – zdecydowanie faworyzujemy rozwiązania, które umożliwiają przetworzenie i ponowne używanie wykorzystanych materiałów.

Nasze produkty są sprzedawane w różnych sklepach, które w swoim asortymencie mają deski, oraz w niektórych butikach. Nasze riderki są naszymi jedynymi modelkami. Myślę, że Les Ettes może stać się taką marką kosmetyków, która stanie naprzeciw tradycyjnemu i konwencjonalnemu przemysłowi kosmetycznemu.

Od jak dawna jeździcie na desce? Carmela: Ja jeżdżę od 15 lat. Kiedy zaczynałam jeździć wygrywałam praktycznie wszystkie konkursy, w których brałam udział – pewnie dlatego, że byłam jedyną dziewczyną, która brała w nich udział. To jest niesamowite jak bardzo podniósł się poziom umiejętności dziewczyn, które jeżdżą na desce – i to jest bardzo inspirujące!

Czym snowboard jest dla Ciebie? Co Ci daje jazda na desce?

Carmela: Dzięki snowboardowi poznałam większość swoich przyjaciół, snowboard dał mi pracę (High Cascade Snowboard Camp, Onboard magazine, Burton Snowboards), dzięki niemu poznałam swojego chłopaka i pozostałam zdrowa i aktywna podczas trudnego młodzieńczego wieku, a snowboard został moją pasją na następne lata.

Zawsze będzie mnie ściskało w sercu na samą myśl o sportach związanych z deską i z takim stylem życia. Również dzięki snowboardowi i Les Ettes miałam szczęście poznać wielu innych zawziętych, mądrych i niesamowitych ludzi.
Obecnie pomagam w tworzeniu pewniej organizacji non-profit – Women in Boardsports International – skierowanej na zjednoczenie wszystkich kobiet pracujących w branży sportów związanych z deską w jedną sieć, aby działać wspólnie, inspirować i wymieniać doświadczenia.

Snowboard zimą…. A latem?

Carmela: Skateboarding i mam nadzieję surfing. Les Ettes będzie sponsorować skateboardingowy jam dla dziewczyn, który odbędzie się w Londynie 20 czerwca. A organizuje go team Rogue. Powinnaś się wybrać:)

Jakie są Wasze plany na najbliższą przyszłość?

Carmela: Wciąż wspierać dziewczyny które uprawiają sporty związane z jazdą na desce, eventy, obozy i filmy. Wciąż uosabiać i odzwierciedlać wizerunek który nam się podoba. Chcemy stać się L’Orealem dla sportów związanych z deską.

!!! Warto również dodać, że team riderka Les Ettes – Anne-Flore Marxer – będzie miała swój zapach w kolekcji perfum Les Ettes.

Anne Flore

Strona internetowa marki Les Ettes już w przygotowaniu (www.lesettes.com). Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat marki odwiedź bloga – lesettes.blogspot.com

Jeśli chcesz poznać zapach perfum Les Ettes, możesz zakupić je na www.forty-four.pl lub www.chickitashop.pl

Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Wywiady

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry