Podążaj za nami

Artykuły

Wheelie

Wheelie to nic innego jak jazda z uniesionym w górę jednym końcem deski. Wykonanie tego tricku jest kwestią utrzymania równowagi podczas jazdy na jednym końcu deski. Zbudowanie w sobie siły i techniki do uniesienia przodu lub tyłu deski będzie bardzo przydatne jeśli zamierzasz zacząć naukę bardziej zaawansowanych tricków. Pomożemy Ci się tego nauczyć 🙂 a przynajmniej powiemy jak to wygląda od strony teoretycznej 🙂

 

Krok 1. Wykonanie wheelie z uniesionym przodem deski jest bardzo proste. Kiedy chcesz zacząć naukę poszukaj łagodnego kawałka stoku z tak małym natężeniem ruchu jak to tylko możliwe.

 

Krok 2. Jedź prosto w dół stoku z umiarkowaną prędkością. Aby zainicjować trick przykucnij lekko i przechyl się do tyłu.

 

Krok 3. Przenieś ciężar ciała na tylną stopę i unieś przednią nogę. Postaraj się utrzymać w tej pozycji przez kilka sekund. Utrzymaj równowagę podczas gdy przód deski jest w powietrzu.

 

Krok 4. Powróć do pozycji początkowej i postaw przednią nogę na ziemi. Powtarzaj te kroki do momentu, kiedy poczujesz się całkowicie komfortowo podczas jazdy na jednym końcu deski.

 

Prawdopodobnie przy pierwszych próbach wykonania Wheelie będziesz często upadać do tyłu. Wymaga to po prostu czasu i praktyki. Możesz także spróbować Wheelie na nosie deski – w tym przypadku będziesz jechać na przodzie deski a tył będzie w powietrzu. Kiedy opanujesz Wheelie możesz próbować bardziej zaawansowanych tricków.

 

Filmiki które mogą Ci pomóc w nauce:

Czytaj dalej
To może cię zainteresować...
Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Artykuły

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry