Podążaj za nami

Relacja ze Światowego Dnia Snowboardu w Andegrand Parku

Artykuły

Relacja ze Światowego Dnia Snowboardu w Andegrand Parku

Zima w tym roku pozostaje na razie tylko z nazwy. Brak śniegu odczuły nawet Alpy, więc Światowy Dzień Snowboardu (18. grudnia) w wielu miejscach stanął pod znakiem zapytania. Wiele imprez zostało niestety odwołanych, lecz w Szczecinie nie z takimi problemami sobie radzono.

Dzięki współpracy chłopaków ze sklepu Andegrand, szkoły sportów ekstremalnych EHschool, szczecińskiej Gubałówki i ekipy Floating Trippin’ Festival udało się pokonać pogodę i impreza stała się faktem. Wystarczyło kilka ton śniegu, chęci i zapału oraz pozytywnego nastawienia, by po raz pierwszy w Szczecinie obchodzić World Snowboarding Day.

Już od wczesnych godzin porannych na Gubałówce działo się sporo i przygotowania szły zgodnie z harmonogramem. Ustawiony na głównym stoku box firmy Techramps – który jest jednym z elementów powstającego Andegrand Parku – starczył na kilka godzin doskonałej jazdy. Nawożenie śniegu trwało sporo czasu, ale każdy kto był obecny wiedział że było warto.

Mimo jesiennej aury frekwencja była bardzo dobra i prócz ponad 20 zawodników, zebrał się też spora publiczność. Dj CapONE umilał czas ostrą elektroniczną muzyką, wśród widzów biegał szalony łoś, był też namiot pokazowo-testowy Ride Snowboards, trampolina oraz atrakcje związane z ekologią i zdrową żywnością.

Do rywalizacji zgłosiło się 16 snowboardzistów i po krótkiej rozgrzewce zaczęły się zawody w ramach Światowego Dnia Snowboardu. Riderzy wyciskali z boxa prawie wszystko co było możliwe, a dwóch zawodników pokusiło się o próby zrobienia frontflipa. Było też sporo upadków – na szczęście wielu urazów nie odnotowaliśmy, a ekipa EHschool zrobiła pokaz pierwszej pomocy na stoku.

Mimo jesiennych klimatów impreza udała się znakomicie, co było zaskoczeniem to fakt, że przybyło mnóstwo ludzi z dalekich miast – Łódź, Bydgoszcz, Poznań czy Gdańsk. Wszystkim obecnym dziękujemy i zapraszamy na kolejne imprezy w Andegrand Parku na szczecińskiej Gubałówce.

Zwycięzcą pierwszych zawodów w Szczecinie w ramach obchodów Światowego Dnia Snowboardu został Michał Wróblewski, który w wieczornym finale pokonał Jacka Lenkowskiego i Mariusza Peroińskiego. Zgarnęli oni nagrody od sponsorów czyli firm Ride Snowboards, Dragoon Optical, Dakine i Andegrand i po blisko 5 godzinach impreza została zakończona. Trzeba przyznać iż był to udany dzień, pełen niespodzianek i szaleństw i już teraz zabieramy się za kolejne wydarzenie na Andegrand Parku, o którym oczywiście zostaniecie poinformowani.

Wyniki:

1.    Michał Wróblewski
2.    Jacek Lenkowski
3.    Mariusz Peroiński

Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Artykuły

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry