Podążaj za nami

Quicksilver Snow Session – Zakopane, Harenda, 12 luty 2011

Relacje z imprez

Quicksilver Snow Session – Zakopane, Harenda, 12 luty 2011

W sobotę 12 lutego na stoku Harenda odbyła się impreza Quiksilver Snow Session. W konkurencji Big Air najlepszy był reprezentant Norwegii. W rozgrywanym w ramach imprezy Roxy Rail Jam zwyciężyła Kasia Kwiecień. Nocną sesję na skoczni zdominował zaś Jan Necas z Czech.

 

Nic w sobotni poranek nie zapowiadało tego, że impreza Quiksilver Snow Session odbędzie się w pełnym słońcu. Od samego rana trwały prace w snowparku, który w nocy został zasypany grubą warstwą śniegu. Kiedy jednak przyszła pora na pierwsze przejazdy treningowe, zaczęło się przejaśniać.

Na starcie rozgrywanych w ramach imprezy zawodów Quiksilver Big Air stanęli zaproszeni snowboardziści z Polski i zagranicy. Zawodnicy zaczęli ostrożnie, ale już wkrótce można było zobaczyć takie tricki jak switch frontside rodeo indy czy frontside 1080 melon.

Po ostatnim skoku kwalifikacyjnym przyszła pora na Roxy Rail Jam. W luźnej atmosferze zawodniczki rywalizowały na specjalnie przygotowanych przeszkodach. Zwyciężyła Kasia Kwiecień przed Adrianą Olech i Olą von Engel. Dziewczyny podzieliły między sobą 3000 zł w gotówce. Dodatkowymi nagrodami były 4 pary słuchawek JBL przygotowanych przy współpracy z Roxy.

O 15.00 rozpoczął się finał, do którego awansowało 10 zawodników. Każdy z nich miał do oddania 3 skoki, z których liczyły się 2 lepsze. Zwyciężył Trym Sandvik Nordgaard, który za czyste backside 720 double grab i backside 900 melon zdobył 48, 5 pkt. Drugi był Jan Necas, który przegrał o jedyne 0,5 pkt. Czech pokazał bardzo widowiskowego double backflipa z indy i frontside 1080. Na trzecim miejscu wylądował Piotr Janosz z 46,8 pkt., które zdobył za frontside 720 tail i frontside 1080 tail.

Przedostatnią atrakcją przygotowaną tego dnia jaką było widowiskowe Nights Session, na mobilnej scenie będącej jednocześnie dachem przerobionego old-schoolowego autobusu znanego pod nazwą Red Bull Tourbus, odbył się koncert Natural Dread Killaz.

Nocną część imprezy zdominował rewelacyjny Jan Necas. Za najlepsze tricki dostał w sumie 800 zł.

Trym Sandvik Nordgaard,  fot. yarrekphoto.eu

1

 

 

Kasia Kwiecień, fot. Rafał Wielgus

2

 

 

Podium Big Air, fot. Monika Wiąckiewicz

3

Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Relacje z imprez

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry