Podążaj za nami

Jazda na wyciągu krzesełkowym

Artykuły

Jazda na wyciągu krzesełkowym

Jazda na wyciągu krzesełkowym, w przeciwieństwie do jazdy na orczyku, nie powinna sprawiać żadnej z Was większych problemów. Komfort polega tutaj na tym, że nie musimy się martwić o to, ze stracimy równowagę, że spadniemy i nie uda nam się wjechać na górę.

Najważniejsze jest wsiadanie i wysiadanie z wyciągu. Sama jazda jest bardzo przyjemna.

 

Zanim wsiądziesz musisz ustawić się na wyznaczonej linii razem z innymi osobami, które wsiadają – ich liczba zależy od tego, ilu osobowy jest wyciąg (1 – look). I tutaj najważniejszą uwagą jest to, aby tylną nogę wypiąć z wiązania i ustawić deskę skierowaną nosem w kierunku jazdy. Kolejny moment to wsiadanie na wyciąg (2 – load).

Kiedy widzisz ze krzesełko się zbliża odwróć głowę do tyłu żeby odpowiednio zająć sobie miejsce. Kiedy zarówno Ty, jak i inne osoby usiadły już na krzesełku musicie opuścić blokadę chroniącą przed upadkiem z wyciągu (3 – lower). Po tym możesz już spokojnie siedzieć i podziwiać widoki.

W momencie kiedy krzesełko dojeżdża judo szczytu wzniesienia, oraz kiedy pojawił się stosowny znak informujący o podniesieniu blokady, możesz ją podnieść (4 – lift). Następny moment – musisz wstać z krzesełka z deską skierowaną nosem do przodu tak abyś mogła za chwilę w miarę szybko odjechać i żeby krzesełko Cię nie podcięło (5 – stand).

Jeśli dobrze się ustawisz spokojnie zdążysz odjechać tak, aby nic Ci się nie stało. Jeśli nie potrafisz jechać na desce z odpiętym wiązaniem zawsze możesz wspomagać się drugą nogą (6 – leave).

 

wyciag krzeselkowy

Skomentuj

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w Artykuły

Advertisement ehschool

Ostatnie artykuły

Winter Is My Love

Dla poczatkujących

Jak wybrać odpowiednią deskę?

Dodała 1 grudnia 2022
Do góry