Podążaj za nami

Zawodnicy Alpine Snowboard Team podbili Gruzję

Newsy

Dzięki zaproszeniu Gruzińskiego Związku snowboardu i uprzejmości trenera Michała Sitarza mieliśmy możliwość walki o dobre pozycje podczas rozgrywanych w Gudauri Międzynarodowych Mistrzostw Gruzji. Zawody odbywały się w dniach 18-19 lutego na malowniczych stokach gór Kaukazu.

Rewelacyjne okazały się gruzińskie możliwości treningowe, świetnie przygotowane trasy o zróżnicowanych poziomach trudności, których długość miała nawet do 7 km. Przeprowadzone w dwóch dniach konkurencje były zawodami wieczornymi, które trwały do późnych godzin nocnych. Udział brali najlepsi reprezentanci 19 państw, m.in. Słowenii, Austrii, Niemiec, Ukrainy, Japonii, Czech, Turcji oraz Szwajcarii.

Pierwszego dnia w ciężkich warunkach pogodowych, mocnego opadu śniegu, przeprowadzono slalom gigant równoległy. Zawodnicy Alpine Snowboard Team osiągnęli rewelacyjne rezultaty. Weronika Biela pokonała wszystkie swoje rywalki i zdobyła złoto, a Andrzej Gąsienica-Daniel wywalczył życiowe punkty FIS dzięki 5 miejscu. Tomasz Kowalczyk zajął 20 miejsce a Oskar Bom 7.

Po zawodach odbyło się integracyjne spotkanie wszystkich ekip, któremu towarzyszył występ gruzińskich śpiewaków oraz bogaty poczęstunek.”Organizatorzy zaskoczyli wszystkich podejściem do całej imprezy, wszystko było dopięte na ostatni guzik, hotel, koncerty, trasa no i oczywiście 4 metrowe lodowe podium na szczycie którego miałam zaszczyć stanąć” cieszy się Weronika Biela.

Następnego dnia odbył się slalom równoległy. Członkowie AST osiągnęli słabsze, ale również zadowalające rezultaty. Weronika w slalomie równoległym zajęła 5 miejsce, Andrzej Gąsienica-Daniel 12, Tomasz Kowalczyk 15, Oskar Bom 31.

„Ogólnie cały wyjazd uznajemy za udany, złoto Weroniki, moje 5 miejsce i 162 FIS punkty które zdobyłem, dały mi 1 miejsce w śród polskich zawodników” komentuje Andrzej Gąsienica-Daniel.

Prosto z lotniska Weronika udała się na zawody Pucharu Europy do Soczi gdzie w 2014 roku odbędą się Igrzyska Olimpijskie.

,,Chcielibyśmy podziękować naszym Sponsorom i Patronom Medialnym, którzy wspierają nas na każdym wyjeździe i przekazują informacje o sukcesach naszym fanom’’ mówi Tomasz Kowalczyk