Podążaj za nami

Andrzej Gąsienica-Daniel i Natalia Ficek brązowymi medalistami Mistrzostw Ukrainy

Newsy

W dniach 7-8 luty w miejscowości Krasiya (UKR) odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Ukrainy w slalomie gigancie równoległym oraz zawody FIS.

Na pełen podziw zasłużyli Andrzej Gąsienica-Daniel i Natalia Ficek, którzy podjęli walkę jak równy z równym z ukraińską kadrą narodową i olimpijską. W pierwszym dniu zawodów Natalia jako 3 po eliminacjach każdy etap finałów wygrywała ze sporą przewagą. Dobrą passę przerwała Chundak Annamari ( UKR), ostateczna zwyciężczyni zawodów i Natalia odpadła z walki o złoto. Wygrała natomiast mały finał zajmując 3 miejsce.  2 miejsce zajęła Dmytriv Oksana (UKR).  Angelika Ciesielkska zajęła 13 miejsce.

W śród panów zwyciężył Bihus Taras (UKR), srebro wywalczył Belinskyy Oleksandr  (UKR).  Andrzej Gąsienica-Daniel wygrał mały finał z Romanem Aleksandriowskyy zajmując najniższe miejsce podium.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z dzisiejszych startów, widać że forma jest i to dobra.  Udało mi się wygrać bieg z ukraińskim Olimpijczykiem Yosyf Penyak, który niejednokrotnie zajmował miejsce w finałowej 16 Pucharu Świata”  komentuje Gąsienica-Daniel.

Drugi dzień okazał się szczęśliwy dla Weroniki Bieli, która prosto z podróży przybyła na start i zajęła 2 miejsce, ustępując tylko Chundak Annamari, olimpijce, zwyciężczyni dnia poprzedniego. Trzecie miejsce zajęła Dmytriv Oksana. Natalia Ficek zajęła 5 miejsce a Angelika Ciesielska 16.

W śród panów tryumfował Bihus Taras, zaraz za nim znalazł się Yosyf Penyak i Belinskyy Oleksandr. Tomasz Kowalczyk zajął 4 miejsce, Andrzej Gąsienica-Daniel 7, Oskar Bom 8, Kwiatkowski Oskar 11, Nowaczyk Michał 13

„Krasyia to region, który ma bardzo duży potencjał jako kompleks narciarski. Na razie są tutaj długie, szerokie i dobrze przygotowane trasy, brakuję tylko zaplecza noclegowego. Nocleg znaleźliśmy w domkach letniskowych gdzie w zimie wszystko było zamarznięte, łącznie z wodą i ogrzewaniem. Rano mieliśmy aż 8 C w pokojach co było dosyć ekstremalne.  Jednak dzięki uprzejmości gospodarzy wspominamy pozytywnie ten wyjazd. Zostaliśmy ugoszczeni tradycyjnym grzanym winem oraz odbyliśmy kąpiel w ruskiej bani- tradycyjnej saunie z masażem liśćmi dębu” opowiada Tomasz Kowalczyk

Zapraszamy na stronę teamu www.astpoland.com, gdzie znajdziecie Państwo najświeższe informację z zawodów.