Red Bull - Skok BASE na Antarktydzie!
piątek, 17 grudnia 2010 21:28   

AN_ROZOV_PV_0099aW pierwszym tygodniu grudnia rosyjski skoczek BASE - Walery Rozow - wykonał pierwszy w historii skok ze szczytu Ulvetanna znajdującego się we wschodniej części Antarktydy. Po dwutygodniowych przygotowaniach, wspinaczce w ekstremalnych temperaturach dochodzących do -30 stopni, Rozow wykonał 45 sekundowy lot w specjalnym kombinezonie (wingsuit), przeleciał ponad klifami, po czym otworzył spadochron i bezpiecznie wylądował.

"To było jak podróż na inną planetę. Mam niesamowitą satysfakcję i jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się wykonać ten skok" powiedział Rozow po wylądowaniu.

W projekcie Red Bull Antarctica wzięła udział ośmioosobowa ekipa z Rosji, Serbii, Szwajcarii i Turcji – Rozov był nie tylko głównym bohaterem, lecz również stanął na czele projektu. Rosjanin w ostatnich latach zasłynął dzieki spektakularnym skokom BASE, w tym skokiem z najwyższego szczytu Europy – Elbrus, a ostatnio skoczył w otchłań wulkanu na Kamczatce.

Szczyt Ulvetanna (po norwesku nazwa oznacza „ząb wilka”) znajdujący się we wschodniej części Antarktydy, zwanej Ziemią Królowej Maud, jest najwyższym szczytem tego regionu.

 

Ponizej link do klipu z tej wyprawy:

http://www.redbull.pl/cs/Satellite/pl_PL/Video/Red-Bull-Antarctica-021242936063483

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Snowgirl galeria

rip_curl_girls2.jpgrip_curl_girls27.jpgrip_curl_girls11.jpgrip_curl_girls3.jpgrip_curl_girls16.jpgrip_curl_girls9.jpgrip_curl_girls7.jpg 
spinner